Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

СУМСЬКИЙ МІСЬКИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР “БЕРЕГИНЯ”- ОСЕРЕДОК ТЕПЛОТИ, ДОБРОТИ І ЛЮДСЬКОГО МИЛОСЕРДЯ

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. Саме в цей день в Сумському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення “Берегиня” (м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18) відбулися урочистості з нагоди нового навчального року в “Університеті третього віку”.

Ще в 2007 році, міською радою обласного центру була затверджена програма соціальної допомоги населенню - “Місто Суми – територія добра і милосердя”. Завдяки фінансовій підтримці міського та державного бюджету, спонсорським коштам, міський територіальний центр соціального обслуговування “Берегиня” надає безкоштовну допомогу за місцем проживання інвалідам, ветеранам війни та праці, одиноким людям похилого віку та дітям-інвалідам. Щосереди, 135 одиноких людей похилого віку отримують безкоштовні обіди в одній із громадських їдалень міста, а 8 осіб харчуються в ній щоденно.

З 2011 року при центрі “Берегиня”, в період з жовтня по травень, діє “Університет третього віку”. Університет надає можливість людям похилого віку отримати певні теоретичні та практичні знання з тих чи інших дисциплін. Так, нинішнього навчального року в університеті діє сім факультетів, зокрема, правовий, мистецький, народознавства та фольклору, основ медицини та здорового способу життя, факультет сучасних технологій, геронтопсихології та група здоров’я. Заняття на цих факультетах проводять кваліфіковані фахівці, які враховують вік відвідувачів, їх психологію та розумові й духовні потреби. По закінченні курсу занять усі відвідувачі університету отримують державний сертифікат.

Великою популярністю серед відвідувачів центру соціального обслуговування “Берегиня” користується вокальний ансамбль ветеранів “Червона калина”( керівник Галина Цилюрик). Вже більше шести років існує цей колектив у складі 15 осіб, де шанувальники вокального мистецтва насолоджуються народною піснею, постійно виступають з концертами перед ветеранами війни та праці, їх чудові українські пісні вже неодноразово лунали в госпіталі для інвалідів Вітчизняної війни, в пансіонаті для людей похилого віку, в сільських клубах та Будинках культури Сумського району.

І все ж центр соціального обслуговування “Берегиня” не зміг би існувати без творчих, ділових і милосердних людей, які в ньому працюють. Саме завдяки їм, в першу чергу таких, як директор центру Анатолій Глазунов та заступник директора Вікторія Литвиненко служба соціальної допомоги ветеранам, людям похилого віку та дітям-інвалідам в м. Суми робить все можливе, щоб надати допомогу і полегшити щоденне життя цій категорії населення.