Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА ТЕРИТОРІЇ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПРАЦЮВАВ ОБЛАСНИЙ ПЕРЕСУВНИЙ ФЛЮОРОГРАФ

З 3 по 21 грудня у Роменському районі працював кабінет флюорографічний рухомий Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Згідно графіка пересувний флюорограф виїхав у 38 населених пунктів.

Не новина, що на туберкульоз може захворіти будь-хто, є лише 1% людей, яким генетично не передається ця хвороба. Усі інші мають більшу чи меншу здатність захворіти. 


 

Не хворіють ті люди, які, крім здорового способу життя, є людьми відповідальними до свого здоров’я. Вони знають, що слід дотримуватися усіх профілактичних заходів, які пропонує держава.

Основна локалізація туберкульозу – верхні відділи легень. Поки процес не опуститься вниз та не ушкодить бронх або велику судину і все закінчиться кашлем або кровохарканням, симптоми можуть і не з’явитися. А у хворого почнеться місцеве руйнування легеневої тканини, постійне отруєння організму туберкульозною паличкою. Явні симптоми можуть проявитися у когось за три місяці, у когось за півроку, у когось за півтора року. Це залежить від імунних сил в організмі, чи були щеплення від туберкульозу, від наявності супутньої патології (зокрема у дорослих – цукровий діабет), чи вживає людина алкоголь або наркотики. А ще істотними чинниками є стреси, психотравми, побутові негаразди, неправильне харчування.

Щоб запобігти хворобі, кожна людина має проходити флюорографічне обстеження не рідше, ніж один раз на рік.

Завдяки цьому заходу 1 494 мешканці сільської місцевості Роменського району скористалися можливістю безкоштовно пройти флюорографічне обстеження.