Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ - ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ ЛІКАРІВ-СТОМАТОЛОГІВ

Нещодавно, на базі обласної дитячої стоматологічної поліклініки відбувся одноденний семінар лікарів-стоматологів обласних, міських та центральних районних лікувально-профілактичних закладів на тему: "Аналіз діяльності стоматологічної служби області за 9 місяців 2013 року. Профілактика стоматологічних захворювань”.

 В роботі семінару взяли участь головний стоматолог управління охорони здоров’я Володимир Савченко, головний терапевт управління охорони здоров’я Інеса Савенко, доцент кафедри терапевтичної та дитячої стоматології Харківської Медичної Академії післядипломної освіти, кандидат медичних наук Юрій Лахтін та асистент кафедри, кандидат медичних наук Лідія Карпець.  До учасників семінару із вступним словом звернувся головний стоматолог управління охорони здоров’я Володимир Савченко, який проаналізував діяльність стоматологічної служби області за 9 місяців 2013 року.

Як поінформував доповідач, незважаючи на складну фінансово-економічну ситуацію в Сумській області вдалося зберегти існуючу мережу стоматологічних закладів. Нині стоматологічну допомогу надають 7 стоматологічних поліклінік, в тому числі 1 – обласна дитяча, 110 стоматологічних та 25  ортопедичних  відділень і кабінетів у складі обласних, міських та районних лікувально-профілактичних закладів, а також стаціонарне стоматологічне відділення обласної клінічної лікарні на 30 ліжок. Кадровий потенціал  нараховує більше 1,5 тис. осіб, із них  484 –  лікарі стоматологічного профілю.

Забезпеченість лікарями-стоматологами та лікарями-ортопедами  в області збільшилась і нині становить 3,4 на 10 тис. населення  (Україна 2012р.- 3,61). Але матеріально-технічна база стоматологічних закладів потребує значного оновлення. І все ж у 2013 році,  за рахунок місцевих бюджетів, вдалося придбати стоматологічне обладнання на загальну суму 229,978 тис. гривень, зокрема, 6  стоматустановок  для Глухівської ЦРЛ, 1 – с. Дептівка Конотопський р-н, 1- Охтирська стоматполіклініка, 2 - Роменська стоматполіклініка, 1- с.Токарі Сумський р-н та блок лікаря для С.Будської ЦРЛ,  ультрафіолетові камери, світильники. По спецрахунку в сумі 5,160 тис. гривень - блок лікаря для Охтирської стоматполіклініки, фотополімерну лампу для Роменської стоматполіклініки.

За позабюджетні надходження в сумі 49,375 тис. гривень придбано опромінювач для Білопільської ЦРЛ,  сухожарову шафу та 4 ультрафіолетові камери  для Охтирської стоматполіклініки, а також стоматустановку, опромінювач та ультрафіолетову камеру для  Шосткинської стоматологічної поліклініки.  

На семінарі особлива увага була звернута на важливість зубного протезування для пільгових категорій населення, в першу чергу ветеранів війни та праці.  Необхідна сума коштів на дану допомогу становить  17012,6 тис гривень. За  9 міс. 2013 року  виділено асигнувань в сумі 1960,5 тис. гривень, запротезовано 2367 осіб (2012р. - 200 осіб).

На сьогодні, найбільш ефективною формою стоматологічної допомоги жителям області, зокрема, дітям є пересувний стоматологічний комплекс. І такий комплекс (поки що єдиний в області) функціонує  при обласній дитячій стоматологічній поліклініці. Завдяки цьому комплексу  необхідна стоматологічна  допомога надається дітям м. Суми та  віддалених сіл  багатьох районів області. Так за 9 міс. 2013 року пересувним стоматологічним комплексом здійснено 10 виїздів у райони, оглянуто 662 дитини, сановано 58,9% від потребуючих. На нинішньому етапі реформування медичної галузі подібний стоматологічний комплекс  гостро необхідний  ще в чотирьох районах області, зокрема, в Охтирський, Роменський, Шосткинський та Конотопський, які є міжрайонними центрами по наданню стоматологічної допомоги.   
По закінченні семінару відбувся активний обмін думками лікарів-стоматологів, науковців, під час яких обговорювалися проблемні питання галузі та намічені конкретні шляхи їх вирішення.