Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ – ГОСТРА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ

20 листопада 2013 році на базі Сумського державного університету відбулася обласна науково-практична конференція «Вірусні гепатити: сучасний погляд на проблему».

 Конференція була організована управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, Сумським державним університетом та обласною інфекційною клінічною лікарнею ім. З.Й. Красовицького. У форумі взяли участь близько 200 фахівців різних спеціальностей з усіх регіонів області – інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини, викладачі вищої медичної школи та медичних училищ. Тематика зустрічі обрана невипадково, адже питання профілактики гепатитів визначено одним з пріоритетних напрямків діяльності галузі. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, наступні 20 років саме гепатит стане найбільшим викликом людства у сфері охорони здоров’я. На сьогодні загальна кількість  хворих на вірусні гепатити у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих і налічує близько 1 млрд. осіб.

Учасники конференції розпочали засідання з вшанування пам’яті Зіновія Красовицкого – відомого сумського інфекціоніста, Заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, фахівця своєї справи, якого знали далеко за межами України. 27 листопада 2013 року виповнюється 90 років з дня його народження. З доповіддю, присвяченій ювілею видатного лікаря, виступив його учень, головний лікар обласної інфекційної клінічної лікарні, к. мед. н., доцент кафедри інфекційних хвороб СумДУ Андрій Сніцарь.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся голова Асоціації інфекціоністів Сумщини, завідувач кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету, д. мед. н., професор Микола Чемич, який відмітив, що основною метою конференції є вдосконалення діяльності галузі з діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів. У своїй доповіді «Принципи потрійної терапії вірусних гепатитів» професор виклав алгоритм лікувальної тактики гепатитів. Крім того, детально проаналізував сучасні схеми застосування противірусних препаратів та шляхи оптимізації медичної допомоги хворим.

Досить змістовним став виступ обласного інфекціоніста Ірини Троїцької на тему «Де лікувати інфекційного хворого?». Доповідач зупинилася на клінічних та епідеміологічних передумовах до госпіталізації хворих, ознайомила присутніх з основними недоліками надання медичної допомоги на амбулаторно-поліклінічному етапі.

Завідувач обласного гепатологічного центру Володимир Рябіченко зосередив увагу присутніх на засадах впровадження державної програми «Антигепатит». Фахівець зазначив, що завдяки активній позиції та високому діагностичному потенціалу спеціалістів Сумській області виділена одна з найвищих державних квот на закупівлю противірусних препаратів – понад 2,5 млн. гривень.

Дитячий гастроентеролог обласної дитячої клінічної лікарні Олена Северина висвітила проблемні питання надання медичної допомоги дітям, хворим на хронічні вірусні гепатити, зокрема, зазначила, що на обліку в лікувальних закладах області перебуває 69 дітей. Частина пацієнтів, яким показана противірусна терапія, отримують препарати, придбані за кошти державного бюджету в межах квоти.

Начальник відділу держсанепіднагляду Головного управління держсанепідслужби України в Сумській області Валентина Тищенко виступила з доповіддю «Поліомієліт – сучасні проблеми». У своєму виступі доповідач підкреслила, що профілактики поліомієліту – це чітко функціонуюча система епідеміологічного нагляду, важливою ланкою якої є своєчасне виявлення та епідеміологічний аналіз кожного випадку дитячого паралічу.

Більшість доповідей була присвячена питанню своєчасної діагностики хронічних гепатитів, обстеження хворих та їх лікування. Конференція сприяла більш тісному спілкуванню фахівців, обміну досвідом та отриманню нової фахової інформації.  По закінченню форуму прийнята резолюція.