Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ПОЧНУТЬ ВПРОВАДЖУВАТИ ТЕЛЕМЕДИЦИНУ У МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОГО РІВНЯ

Про це повідомила тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА Надія ЛИСЕНКО під час апаратної наради.

Всі амбулаторії на первинній ланці будуть оснащені пакетами телемедицини: персональним комп'ютером з мультимедіа; веб-камерою та цифровою фотокамерою; сканером; безперебійним блоком живлення; засобами телеметрії; відповідним програмним забезпеченням з підключенням до швидкісного Інтернету та іншим обладнанням згідно з Табелем.


За словами Надії Лисенко, за кошти субвенції з Мінрегіону, а це більше 16 млн. грн., буде придбано 167 комплектів з телемедицини, що розподілять на амбулаторії по всій області. Крім того, у вартість 13 амбулаторій, що наразі знаходяться на стадії будівництва, також закладені кошти на придбання таких комплектів.

Перші кроки по впровадженню телемедичного консультування вже здійснюються в екстреній медичній допомозі. «Уже 20 амбулаторій Сумської області підключені до бригад швидкої допомоги та мають змогу передавати розшифровку електрокардіограм диспетчерам екстреної медичної допомоги».

При складних випадках ці електрокардіограми у цій же системі також читають фахівці обласного кардіодиспансеру та швидко надають консультаційну допомогу. Така допомога дає дієвий результат – вчасне виявлення симптомів інфаркту міокарда вже у 2 рази більше, ніж у минулому році.

Довідково. Телемедицина – комплекс організаційних, фінансових і технологічних заходів, що забезпечують надання дистанційної консультаційної медичної послуги, при якій пацієнт або лікар, що безпосередньо проводить обстеження та/або лікування пацієнта, отримує дистанційну консультацію іншого лікаря з використанням телекомунікацій.

Впровадження телемедицини надає переваги для пацієнтів: підвищення ефективності та якості лікування; прискорення передачі інформації про результати обстежень між різними спеціалізованими клініками без транспортування хворого (особливо у критичних випадках); проведення дистанційних (телемедичних) консультацій вузькими спеціалістами у територіально віддалених медичних установах; проведення лікарських консиліумів (телеконференцій) з фахівцями лікувальних закладів незалежно від місця їх розташування; уникнення помилок через нерозбірливий почерк лікарів; зменшення термінів обстеження пацієнтів.

Для медичних працівників: економія часу за рахунок використання шаблонів електронного документообігу; отримання інформації щодо динаміки стану пацієнта; можливість дистанційно брати участь у обговоренні клінічних випадків, проводити консиліум та приймати рішення щодо лікування при територіальній віддаленості один від одного та від пацієнта; цілодобовий доступ до архівів в текстовому, аудіо- та відеоформатах (знімки, записи, результати досліджень та оглядів); навчання та обмін досвідом між лікарями різних лікувальних закладів країни та зарубіжжя шляхом проведення веб-конференцій.

 

Джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/19811-na-sumshchyni-pochnut-vprovadzhuvaty-telemedytsynu-u-medychnykh-zakladakh-pervynnoho-rivnya.html