Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

COVID-19: НА ЩО ОЧІКУВАТИ СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я СУМЩИНИ У СІЧНІ

Головний санітарний лікар Сумської області, виконуючий обов’язки генерального директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ надав орієнтовні прогнози щодо можливого збільшення кількості хворих на коронавірусну інфекцію у січні-лютому

«Уряд оголошує локдаун із 8 до 24 січня. Це можливість утримати охорону здоров’я від колапсу й уникнути численної смертності населення», – зазначив Володимир Збаражський.

Він пояснює, що COVID-19 – респіраторна інфекція, тому ситуація з настанням осінньо-зимового періоду була очікуваною, про що й попереджали жителів області. З початку листопада 2020 року відбулось стрімке зростання захворюваності, яке тривало близько 4 тижнів, коли щодня хворіло від 3 до 5 тисяч жителів області. Сумщина якийсь час, навіть, була лідером щодо кількості хворих.

Нещодавно головний санітарний лікар МОЗ України Віктор ЛЯШКО пояснював, що у лютому грип, ГРЗ завжди дають пік захворюваності, тому прогнози спеціалістів вказують на те, що в середині лютого 2021 року ситуація із захворюванням на всі вірусні інфекції, у тому числі й на COVID-19, може бути набагато складнішою.

Наразі в Сумській області вже другий тиждень спостерігається сповільнення поширення інфекції.

«Чого очікувати у січні-лютому нашій системі охорони здоров’я? Прогнози залежать від поведінки людей, від того наскільки вони прислухаються до рекомендацій медиків та виконуватимуть їх. Дисциплінованість у цьому питанні  – це найсильніша ланка будь-якої епідемії», – зауважив Володимир Збаражський та додав, що попри вільні ліжко-місця та забезпеченість закладів охорони здоров’я киснем, жителям області необхідно пам’ятати, коли COVID-19 набирає сили, то охорона здоров’я ці сили втрачає.