Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБЕРІГ ДИТИНСТВА

В системі людських цінностей одне з перших місць належить проблемі охорони здоров’я та збереження життя. Значну роль в цьому відіграють медичні сестри, які володіють необхідною професійною майстерністю, виховані на ідеалах добра, гуманізму та кращих традиціях українських та зарубіжних колег.

 Протягом 25 років формувався колектив медичних сестер комунальної установи Сумська обласна дитяча клінічна лікарня. 286 фахівців з медсестринства працює в лікарні. 81 медична сестра має вищу атестаційну категорію, 116 – першу, 60 медсестер – атестовані на другу атестаційну категорію. Це значить, що допомога малюкам надається фахівцями високого рівня, в повному обсязі, з використанням сучасного медичного обладнання. 22 старші медичні сестри очолюють сестринські колективи відділень та служб. 15 із них мають вищу атестаційну категорію, 5 мають освіту медсестра – бакалавр.

В лікарні функціонує відділення реанімації інтенсивної терапії новонароджених на 9 ліжок. В ньому працюють 20 медичних сестер, 8 осіб молодшого медичного персоналу. Відділення оснащене сучасним лікувально – діагностичним обладнанням: відкритими реанімаційними місцями, кувезами, лампами фототерапії, слідкуючою апаратурою за станом новонародженого, дихальним обладнанням типу ВАР – 750 РVS, транспортними кувезами, інфузійними двоканальними насосами, високочастотним апаратом для штучної вентиляції легень. Впроваджена постановка глибоких венозних ліній у новонароджених. Придбаний реанімаційний стіл з підігрівом для проведення оперативних втручань дітям з низькою масою тіла при народженні. Зарубіжні колеги відзначають, що відділення не поступається за оснащенням європейським клінікам. Весь цей комплекс дозволяє надавати кваліфіковану допомогу новонародженим з низькою та екстремально – низькою масою тіла. Безпосереднім учасником виходжування та вигодовування є медична сестра.

В лікарні існує потужна хірургічна служба, де працюють 25 медичних сестер, 16 молодших медичних сестер. Проводяться оперативні втручання при вроджених вадах кишківника, реконструктивно – пластичні операції сечової системи. В операційному блоці працюють 11 медичних сестер, 7 молодших медичних сестер. За останні роки придбано лапароскопічну стійку, яка дає змогу виконувати малоінвазивні оперативні втручання та обстеження.

Гордістю медсестринства нашої лікарні є колективи медичних сестер поліклінічного, ортопедо–травматологічного, пульмонологічного, нефрологічного, приймального, фізіотерапевтичного, реанімаційного відділень.

В яких би відділеннях не працювали медичні сестри, в своїй практичній роботі вони використовують знання з сестринської справи, яка в багатьох випадках визначає сестринство, як самостійну професію, в центрі якої знаходяться наші маленькі пацієнти зі своїми проблемами.

Лікарня росте, розвивається. За роки роботи сестринський колектив створив свою історію, має свої традиції, шанує пам'ять засновників.

У 2014 році лікарні виповниться 25 років і неможливо уявити собі медицину без Ваших дбайливих рук, милосердних сердець та чарівних посмішок. Ваш оптимізм та професіоналізм, турбота за дітей змінюють світ на краще, наповнюючи життя новим змістом.