Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

УРОЛОГІЧНА ЛАПАРОСКОПІЯ В СУМСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КЛІНІЧНОМУ ОНКОЛОГІЧНОМУ ДИСПАНСЕРІ

Сучасний стан розвитку західної медицини та новітніх технологій викликає природнє прагнення до вдосконалення лікувального процесу і в нашій країні. Мова йде про так звані малоінвазивні технології, коли оперативні втручання виконуються через розрізи невеликих розмірів із застосуванням відеокамери та спеціальних інструментів. Розвиток даного напрямку певний час був обмежений через високу вартість ендоскопічного обладнання. Але завдяки наполегливим та цілеспрямованим зусиллям адміністрації обласного онкодиспансеру, головного лікаря Володимира Конанихіна, в минулому році відповідне обладнання було придбано та розпочато його різнонаправлене використання в різних галузях онкології.

Рак нирки на сьогоднішній день посідає одне з перших місць в структурі онкоурологічної патології. В більшості випадків на початкових етапах він не має певних проявів і ніяк себе не виказує. А саме на початковій стадії легше всього подолати онкологічну хворобу. Тому так важливо під час профілактичних оглядів проходити обстеження органів черевної порожнини з метою виявлення пухлин нирок. До речі, до 50% пухлин, що не мають клінічних симптомів, знаходять за допомогою ультразвукового дослідження.

Раніше єдиним способом видалення пухлини нирки була відкрита операція, яка виконувалася через розріз тіла довжиною 20-25 см. Після такого втручання хворі були вимушені довгий час знаходитися в стаціонарі, а реабілітаційний період затягувався на місяці та нерідко ускладнювався виникненням гриж післяопераційної ділянки. А все із-за травматичного розрізу.

Тепер ситуація змінилася кардинально.

В нашому диспансері розпочали виконувати лапароскопічні оперативні втручання на органах черевної порожнини та заочеревинного простору. Зокрема, в онкоурологічному відділенні Сумського онкодиспансеру в березні 2014 року вперше в Сумській області виконана лапароскопічна нефректомія з приводу злоякісного новоутворення нирки.

Хворій 64 років з гіперстенічною конституцією було виконано три розрізи по 1 см (для інструментальних портів) та один розріз 6 см, через який нирка була видалена із черевної порожнини. Післяопераційний період пройшов без ускладнень, наступного дня хвора могла підійматись, через день – повноцінно приймала їжу та вела звичайний спосіб життя. Введення анальгетиків було необхідно лише в перші дві доби. Шви знято на сьому добу і хвора виписана із стаціонару. Пацієнтку можна було виписати і на п’яту добу, але було вирішено витримати тижневий післяопераційний період.

Оперативне втручання виконувалось з урахуванням досвіду провідних клінік Німеччини. На основі знань, отриманих під час стажування, була відпрацьована власна техніка, яка дозволяє виконувати ендоскопічні втручання на нирках з пухлинами різних розмірів. А використання сучасного німецького обладнання значно впливає на якість та час виконання операції.

Відтепер пацієнти Сумської області будуть отримувати сучасне лікування раку нирки, а саме ендоскопічне видалення ураженого органу з пухлиною, що відповідає світовим стандартам надання допомоги онкоурологічним хворим.

І ще раз хотілося б підкреслити переваги лапароскопічних втручань: мала травматичність для пацієнта, короткий післяопераційний та реабілітаційний періоди, низька вірогідність утворення післяопераційних кил.