Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НЕ ВІДСТАВАЙТЕ ВІД ЖИТТЯ!

Саме під таким гаслом з 24 по 30 квітня в Україні відбудеться Європейський тиждень імунізації.

Метою цієї акції є розширення обсягів щеплень, зміцнення системи імунізації в державі, забезпечення здорового старту кожної дитини та безпеки життєдіяльності держави шляхом підвищення обізнаності громадськості з питань імунопрофілактики. Інфекційні хвороби досі залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі.

Підвищення рівня інфекційної захворюваності, на думку експертів ВООЗ, пов’язане з демографічним вибухом (збільшенням кількості населення Землі майже до 7 млрд), а також негативними соціально-економічними змінами у низці країн, військовими конфліктами, внутрішньою та зовнішньою міграцією, екологічними катаклізмами, появою нових штамів збудників захворювань, таких як пташиний грип, грип А (Н1N1) та інші. Не обминають ці процеси й Україну.

Серед доведених засобів профілактики інфекційних захворювань перше місце займає вакцинація - величезне досягнення людства. Завдяки їй сьогодні ліквідована натуральна віспа, в Європі практично не реєструється поліомієліт, в 500 разів знизилась захворюваність на кір, у 200 – на дифтерію.

Саме для привернення уваги громадськості до проблеми імунопрофілактики і проводяться щорічно з 2005 року за ініціативою ВООЗ в країнах Європи Тижні імунізації. В Україні ця акція вперше відбулася у 2009 році.

У рамках Тижня в області проводитимуться круглі столи та прес конференції, конкурси санітарних бюлетнів і стінних газет “Не відставайте від життя!” серед закладів охорони здоров’я та медичних навчальних закладів області. Відбудуться чисельні зустрічі лікарів з вчителями та батьками з обговоренням актуальних питань стосовно щеплень. Планується також і проведення тренінгів для медичних працівників, спеціалістів санепідслужби, освіти, представників громадських організацій на підставі тренінгового модуля “Комунікаційні технології з популяризації щеплень”, розробленого спеціалістами обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й.Красовицького.

Заходами передбачена також підготовка інформаційних матеріалів, організація теле- та радіовиступів фахівців.

Під час Тижня буде проведено соціологічне дослідження серед жителів області шляхом анонімного анкетування з питань імунопрофілактики інфекційних захворювань з метою вивчення обізнаності населення.

Здійснення стратегії Європейського Тижня імунізації дозволить створити надійну основу для популяризації щеплень протягом усього року.