НЕ ВІДСТАВАЙТЕ ВІД ЖИТТЯ!
Саме під таким гаслом з 24 по 30 квітня в Україні відбудеться Європейський тиждень імунізації.
Метою цієї акції є розширення обсягів щеплень, зміцнення системи імунізації в державі, забезпечення здорового старту кожної дитини та безпеки життєдіяльності держави шляхом підвищення обізнаності громадськості з питань імунопрофілактики. Інфекційні хвороби досі залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі.
Підвищення рівня інфекційної захворюваності, на думку експертів ВООЗ, пов’язане з демографічним вибухом (збільшенням кількості населення Землі майже до 7 млрд), а також негативними соціально-економічними змінами у низці країн, військовими конфліктами, внутрішньою та зовнішньою міграцією, екологічними катаклізмами, появою нових штамів збудників захворювань, таких як пташиний грип, грип А (Н1N1) та інші. Не обминають ці процеси й Україну.
Серед доведених засобів профілактики інфекційних захворювань перше місце займає вакцинація - величезне досягнення людства. Завдяки їй сьогодні ліквідована натуральна віспа, в Європі практично не реєструється поліомієліт, в 500 разів знизилась захворюваність на кір, у 200 – на дифтерію.
Саме для привернення уваги громадськості до проблеми імунопрофілактики і проводяться щорічно з 2005 року за ініціативою ВООЗ в країнах Європи Тижні імунізації. В Україні ця акція вперше відбулася у 2009 році.
У рамках Тижня в області проводитимуться круглі столи та прес конференції, конкурси санітарних бюлетнів і стінних газет “Не відставайте від життя!” серед закладів охорони здоров’я та медичних навчальних закладів області. Відбудуться чисельні зустрічі лікарів з вчителями та батьками з обговоренням актуальних питань стосовно щеплень. Планується також і проведення тренінгів для медичних працівників, спеціалістів санепідслужби, освіти, представників громадських організацій на підставі тренінгового модуля “Комунікаційні технології з популяризації щеплень”, розробленого спеціалістами обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й.Красовицького.
Заходами передбачена також підготовка інформаційних матеріалів, організація теле- та радіовиступів фахівців.
Під час Тижня буде проведено соціологічне дослідження серед жителів області шляхом анонімного анкетування з питань імунопрофілактики інфекційних захворювань з метою вивчення обізнаності населення.
Здійснення стратегії Європейського Тижня імунізації дозволить створити надійну основу для популяризації щеплень протягом усього року.