Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ГОЛОВИ ГРОМАД СУМСЬКОГО ТА ОХТИРСЬКОГО РАЙОНІВ ТА КЕРІВНИКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МАЮТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВАКЦИНАЦІЮ ПЕДАГОГІЧНИХ КОЛЕКТИВІВ ПРОТИ COVID-19

За дорученням голови Сумської облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО заступник голови облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО провів виїзні наради в Сумському та Охтирському районах з головами громад щодо необхідності вакцинації жителів громад, в тому числі освітян

Вячеслав Печененко зазначив, що з наступного тижня більшість шкіл та дитячих садочків області можуть бути закриті на карантин та перейти на віддалене навчання. Це буде зроблено у тих навчальних закладах, де мінімум 80% працівників не будуть щеплені хоча б першою дозою вакцини.

Така ситуація складається не дивлячись на щоденні нагадування та роз'яснення з боку Міністерства охорони здоров’я України та Сумської облдержадміністрації через погану організацію процесу вакцинації освітян головами громад та керівниками самих закладів.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина ХОМЕТА повідомила, що ситуація щодо коронавірусної інфекції поступово починає погіршуватись, тому потрібно приділяти увагу активізації щеплень, а особливо тих людей, які перебувають у великих колективах, в тому числі закладах освіти.

Голова Сумської райдержадміністрації Руслан СІРЕНКО додав, що на сьогодні іншого дієвого способу захистити себе від коронавірусної хвороби COVID-19, окрім вакцинації, немає! Саме тому необхідно скоординувати спільні зусилля, аби люди зрозуміли, що щеплення – це єдиний спосіб захистити себе і своїх близьких.

Голова Охтирської райдержадміністрації Леонід КЛИЗУБ на нараді в Охтирці наголосив, що тільки спільними зусиллями можна не допустити чергового загострення коронавірусної хвороби в районі та попередити перехід навчальних закладів на онлайн-режим.

Довідково.

Залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України. Навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:

1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності)

Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.

2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності)

Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності)

Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.

У Міністерстві охорони здоров’я теж закликали всіх освітян дотримуватися протиепідемічних заходів і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції.

Повний перелік пунктів та центрів вакцинації з адресами та телефонами доступний на сайті: https://list.covid19.gov.ua

 

ДЖЕРЕЛО: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/26405-holovy-hromad-sumskoho-ta-okhtyrskoho-rayoniv-ta-kerivnyky-zakladiv-osvity-mayut-zabezpechyty-vaktsynatsiyu-pedahohichnykh-kolektyviv-proty-covid-19.html