Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ НЕВРОЛОГІЇ

Саме така важлива для медиків тема розглядалася на науково-практичній конференції, яка, згідно плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я, відбулася в актовій залі обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення.

В роботі конференції взяли участь головний позаштатний невролог МОЗ України, д.м.н., професор Тамара Міщенко, головний терапевт області Інеса Савенко, а також неврологи, нейрохірурги, кардіологи, лікарі загальної практики сімейної медицини районних, міських та обласних лікувальних закладів.

Учасників науково-практичної конференції привітав у своєму виступі обласний невролог, Заслужений лікар України Володимир Джепа. Він детально поінформував присутніх про нинішній стан медичної допомоги хворим на судинну патологію в Сумській області. За його словами основні напрямки роботи неврологічної служби були направлені на виконання наказу МОЗ України щодо удосконалення медичної допомоги хворим з цереброваскулярною патологією, що дозволило покращити процес лікування та видужання хворих. Середня тривалість лікування з приводу цереброваскулярних захворювань становить 12,4 дні (Україна-12,5). В загальній структурі захворювань дорослого населення області захворювання системи кровообігу становлять 38,7%, із них 16,2% хвороби цереброваскулярної патології.

За минулий рік смертність від інсультів в області знизилася з 68,4 до 67,9 на 100 тис. населення. І все ж основними причинами летальності, загалом, є недостатній диспансерний нагляд за хворими, супутні захворювання, зокрема, цукровий діабет та артеріальна гіпертензія, зловживання алкоголем та тютюнопалінням, невчасна госпіталізація хворих на інсульти, особливо сільської місцевості, недостатнє матеріально-технічне та медикаментозне забезпечення лікувально-профілактичних закладів.

З приводу проблем в наданні медичної допомоги хворим з геморагічними інсультами в області виступив лікар-нейрохірург обласної клінічної лікарні Євгеній Шабанов. Міський невролог Лариса Бражник у своєму виступі розповіла присутнім про стан медичної допомоги хворим із судинною патологією головного мозку по м.Суми. Лікар-радіолог відділення променевої діагностики ДУ “Науково-практичний центр дитячої кардіології та нейрохірургії”, к.м.н. Таммо Раад (м.Київ) повідомив про діагностичні можливості 1,5 Т магнітно-резонансного томографу. Професор, д.м.н., головний позаштатний невролог МОЗ України Тамара Міщенко у своєму

виступі поінформувала учасників конференції про сучасні аспекти лікування та профілактики ішемічного інсульту.

По закінченні науково-практичної конференції Володимир Джепа високо оцінив доповіді виступаючих, їх наукову теоретичну та практичну значимість для присутніх лікарів. Саме такі конференції надають змогу лікарям використовувати досягнення сучасної медичної науки в їх повсякденній практичній діяльності в процесі діагностики та лікування населення.