Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

МЕТА РОБОТИ РАЙОННИХ ЛІКАРЕНЬ - ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

18 квітня начальник управління охорони здоров’я з робочою поїздкою відвідав лікувальні заклади Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів.

 У ході візиту Сергій Бутенко ознайомився з роботою Роменської центральної районної лікарні, яка обслуговує близько 76 тисяч населення і виконує функцію міжрайонного лікувального закладу, зокрема оглянув поліклініку, блок інтенсивної терапії, дитяче та приймальне відділення, клініко-діагностичну лабораторію.

Окрему увагу керівник медичної галузі області приділив центру первинної медико-санітарної допомоги, який перебуває на завершальній стадії ремонтних робіт. «Наразі триває реформування первинної ланки медичної допомоги. Добудову центру необхідна, оскільки без потужної первинної допомоги забезпечити населення якісними та доступними медичними послугами неможливо, особливо сьогодні», - підкреслив начальник управління.

Під час зустрічі з трудовим колективом першої обласної спеціалізованої лікарні міста Ромни Сергій Бутенко наголосив на особливості пацієнтів з вадами психічного здоров’я – категорії хворих, які потребують додаткової уваги, милосердя і терпіння. На думку начальника управління, своєчасне виявлення психічних та психосоматичних розладів, повне лікування, проведення профілактичних заходів та реабілітації хворих покращить роботу психіатричної служби області.

Спільно з керівництвом районної лікарні, представниками районної адміністрації та ради Липової Долини начальник управління розглянув проблемні питання лікувальної установи - дефіцит бюджетних коштів, зношеність матеріально-технічної бази та недостатнє кадрове забезпечення закладу. За словами головного лікаря Олексія Бадіона, жодних скарг на медичне обслуговування у закладі немає. «Ми намагаємося працювати злагоджено і професійно, активно проводимо виїзну роботу з метою наближення спеціалізованої медичної допомоги до сільських мешканців, проте відчуваємо проблему нестачі фахівців. На сьогодні у нас є вакантні посади, наприклад, анестезіолога, акушер-гінеколога, хірурга, психіатра, які потребують термінового укомплектування», - зазначив головний лікар.

Після розмови начальник управління ознайомився з роботою лікарні, пункту невідкладної медичної допомоги, який функціонує на базі приймального відділення лікувального закладу, та районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Перебуваючи в Недригайлівський районній лікарні, начальник управління оглянув стаціонарний блок, введений в експлуатацію з 2006 року, у тому числі хірургічне, акушерсько-гінекологічне та пологове відділення. Сергій Бутенко висловив подяку

керівництву лікарні за налагоджену роботу закладу та якісний підбір кваліфікованого медичного персоналу.

Актуальне питання забезпечення молодих спеціалістів житлом начальник управління обговорив з головою райдержадміністрації Анатолієм Кужелем. «Кадрова проблема у районних та сільських лікарнях залишається гострою, а від цього залежить якість та своєчасність надання медичної допомоги, стан здоров’я населення. На жаль, випускники, молоді медики, не хочуть працювати у районах через відсутність соціального та інфраструктурного забезпечення. Навіть ті особи, котрі приїхали вчитися з сіл, намагаються у різний спосіб залишитися в місті. Ми повинні мотивувати молодих спеціалістів, передусім вирішуючи житлове питання», - наголосив начальник управління.