Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

24 квітня в актовій залі Сумського обласного психоневрологічного диспансеру відбулося засідання круглого столу за участю провідних фахівців управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та медиків-науковців медичного інституту СумДУ, присвяченого важливому медико-соціальному заходу в Україні – Європейському тижню імунізації.

Як відомо, інфекційна захворюваність залишається однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 63% летальних випадків у дітей зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками. Саме тому, щорічно, в період з 24 по 30 квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Нинішнього року він проходить під гаслом “Не відставайте від життя!”. Метою цієї важливої загальнодержавної акції в Україні є розширення обсягів щеплень, зміцнення системи імунізації, забезпечення здорового способу життя кожної дитини та безпеки життєдіяльності держави шляхом підвищення обізнаності населення з питань імунопрофілактики.

В засіданні круглого столу з питань імунопрофілактики взяли участь головний педіатр області Наталія Спічакова, обласний позаштатний інфекціоніст Ірина Троцька, обласний дитячий фтизіатр Наталія Гаврильченко, начальник відділу організації Держсанепіднагляду головного управління Держсанепідслужби в Сумській області Валентина Тищенко, доцент кафедри інфекційних хвороб медичного інституту СумДУ, кандидат медичних наук Ніна Ільїна та представники засобів масової інформації обласного центру.

За словами головного педіатра Наталії Спічакової на сьогодні, вакцинація – єдиний безальтернативний метод профілактики керованих інфекцій, яким користуються у всьому цивілізованому світі. Український календар щеплень є одним із найлояльніших у світі. До нього входять щеплення від гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, поліомієліту, епідемічного паротиту, корі, краснухи, правця, гемофільної інфекції та інших небезпечних хвороб. Саме вчасна імунізація дітей, згідно календаря щеплень, на все подальше життя попередить названі дитячі захворювання.

Обласний позаштатний інфекціоніст Ірина Троцька акцентувала увагу на тому, що після введення вакцини в організмі дитини можливі поствакцинальні реакції, зокрема, підвищення температури тіла, слабкість, нудота, почервоніння, незначний набряк на місці проведення ін’єкції. Але ці симптоми проходять через кілька днів і організм дитини повністю відновлюється. Батьки також повинні знати, що всі діти, які відвідують організовані дитячі колективи обов’язково повинні бути щеплені.

Як поінформувала Ірина Троцька протягом 2013 року в Сумській області пройшли вакцинацію від тих чи інших захворювань майже 250 тисяч осіб. Із них менше, ніж у 500 осіб (0,17%) спостерігалась загальна післявакцинальна реакція, у 300 – місцеві прояви (0,13%).

За словами доцента кафедри інфекційних хвороб медичного інституту СумДУ Ніни Ільїної важливу роль у формуванні прихильності населення до вакцинації відіграє кваліфікована роз’яснювальна робота медичних працівників. Саме їх безпосереднє спілкування з батьками дітей дає позитивний ефект у проведенні вакцинації.