Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ

Щороку у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.

Підтримуючи ідею розвитку і впровадження в області системи паліативної та хоспісної допомоги, усвідомлюючи її важливе медико-соціальне та гуманітарне значення управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації спільно з місцевими органами влади та самоврядування, громадськими, благодійними та релігійними організаціями, медичними навчальними закладами провело низку заходів, присвячених  Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги.

Цьогорічні заходи відзначаються під гаслом «Нікого не залишити позаду – забезпечити рівність у доступі до паліативної допомоги».

У 2021 році 33 заклади охорони здоров’я уклали угоди з Національною службою охорони здоров’я України з надання стаціонарної та мобільної паліативної медичної допомоги дорослим та дітям.

На базі КНП СОР «Обласний центр паліативної допомоги» у місті Лебедин було проведено обласну конференцію та засідання «круглого столу» з питань паліативної та хоспісної допомоги.

В їх роботі взяли участь доктор медичних наук, завідувач кафедри паліативно-хоспісної допомоги Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика Царенко А.В., керівники закладів охорони здоров’я області, завідувачі відділень, лікарі, сестри медичні старші відділень паліативно-хоспісної допомоги та виїзних паліативних бригад, студенти-волонтери та викладачі Лебединського фахового медичного коледжу.

Царенко Анатолій Володимирович акцентував увагу на мультидисциплінарному, міжвідомчому та міжсекторальному підходах як складових системи паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

Лікарі-практики з паліативної допомоги, учасники конференції обговорили питання нормативно-правового забезпечення надання паліативної та хоспісної допомоги, лікування хронічного больового синдрому, сестринського догляду за пацієнтами та психологічного супроводу паліативного пацієнта.

В ході роботи конференції та «круглого столу» відпрацьовано низку практичних питань та намічено шляхи розвитку паліативної та хоспісної допомоги в області.