Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІЛ-ПОЗИТИВНА ЖІНКА - НЕ ОЗНАЧАЄ ІНША

29 квітня в «Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття фотовиставки відомого українського фотографа-документаліста Олександра Глядєлова «+Жінка = Життя».

Захід пройшов у рамках загальноукраїнської інформаційної кампанії, спрямованої на подолання необґрунтованих страхів та негативного ставлення до ВІЛ-позитивних жінок, порозуміння та сприйняття ВІЛ-позитивних хворих.

Ініціаторами виставки у нашому місті виступили обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки» за підтримки обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом.

Учасницями виставкового проекту стали 22 жінки, які роблять вагомий внесок у подоланні епідемії ВІЛ в Україні. На власних прикладах вони переконалися у тому, що життя з ВІЛ можливе, і відкрили свої обличчя перед об’єктивом фотокамери.

У спілкуванні з журналістами та глядачами головний лікар Сумського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Володимир Бутенко зауважив, що ВІЛ-інфіковані люди можуть жити повноцінним життям та народжувати здорових дітей: «Щодня в Україні реєструється 86 нових випадків інфікування ВІЛ. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України з початку епідемії у державі зафіксовано 245 216 людей з ВІЛ, з них більше 50% – це жінки. Проте сучасне лікування, антиретровірусна терапія зупиняє розвиток ВІЛ в організмі і знижує ризик передачі вірусу до нуля».

«ВІЛ-позитивна жінка - така, як і мільйони інших жінок, водночас вона індивідуальна, неповторна. Це жінка, яка вміє кохати, відчуває біль, виховує дітей, працює поруч з нами. Задля того, аби показати це загалу, і створений даний фотопроект», - підкреслила Ольга Беленецька, голова правління обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Фотовиставка у Сумах триватиме до 5 травня. Заходи у рамках цієї кампанії пройдуть не лише в Україні, а й у Росії та Білорусі. Наразі до акції вже приєдналися такі міста, як Донецьк, Кіровоград, Одеса, Житомир, Харків та Черкаси.