Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

СВОЄЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ ВІЛ-ПОЗИТИВНИХ – ГОЛОВНЕ У ПРОТИДІЇ ВІЛ/СНІДУ

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО під час засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

«ВІЛ стає потужним чинником, що призводить до багатьох деструктивних змін у житті людей і, на жаль, не має визначеності у єдиних ефективних методах подолання захворюванню. Тому вчасна діагностика – це важливий компонент у протидії ВІЛ/СНІДу. Раннє тестування, виявлення і початок вчасної терапії полегшує процес лікування, а часто і рятує життя», – зазначила вона.

Оскільки ВІЛ виявляють виключно шляхом діагностики і тестування, важливим напрямком роботи є збільшення кількості тестувань. Ці питання слід удосконалювати на первинному рівні медицини шляхом широкого залучення сімейних лікарів до проведення тестувань. Забезпеченість медустанов швидкими тестами слід також тримати у полі зору.

По-друге, слід продовжувати потужну інформаційну роботу з ключовими групами ризику, адже питання ВІЛ/СНІДу лише на 30% має медичний характер, а 70% містить все ж таки соціальну складову. Його вирішення потребує скоординованих дій і медиків, і освітян, і представників соцустанов, а також громадських організацій. Для цього вкрай важливо правильно обрати цільову аудиторію і ефективно фокусувати на них інформацію.

Олена Бойко поцікавилася, яка робота проводиться в закладах освіти і які меседжі сьогодні доносяться до сучасної молоді для збагачення їх знань з даної тематики. Так, у школах представлено 4 системні програми для різних вікових груп, заняття також організовуються у вигляді факультативів, тренувальних груп, гуртків тощо.

Як порадила присутня фахівець супроводу реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я МОЗ України Олена ЯЦЕНКО, у питанні протидії ВІЛ/СНІДУ та туберкульозу доцільно буде тісніше співпрацювати з громадами, а саме допомогти спрямувати їм наявні ресурси, в тому числі фінансові, на проведення діагностики серед населення.

Як поінформувала заступник медичного директора з питань профілактики і боротьби зі СНІДом обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Лариса ПАНАСЕНКО, із 1987 року, коли в області зафіксовано перший випадок захворювання на ВІЛ/СНІД, було виявлено більше 3 тисяч ВІЛ-позитивних людей, у 1300 осіб інфекція перейшла у стадію СНІДу, 360 пацієнтів, на жаль, померло.

За її словами, Сумщина відноситься до регіонів України із низьким рівнем показників захворюваності на ВІЛ/СНІД, але щорічне взяття на первинний облік 160-170 інфікованих осіб зобов’язує до систематичної роботи.