Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ХОСПІСНА МЕДИЦИНА – АКТУАЛЬНИЙ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИЙ НАПРЯМОК ДОПОМОГИ

6 травня начальник управління Сергій Бутенко відвідав єдине в області хоспісне відділення, розташоване на базі Краснопільської центральної районної лікарні.

Відділення створене у липні 2012 року з метою надання допомоги невиліковно хворим людям на останніх етапах життя. Наразі відділення розраховано на 25 ліжок і заповнено на 95%. За словами завідуючого відділення Віктора Басова, переважна більшість пацієнтів мають важкі онкологічні захворювання. «Наші пацієнти потребують постійного догляду, знеболюючої терапії, харчування та психологічного комфорту. Хворі, у разі потреби, можуть проходити лікування в інших відділеннях районної лікарні. У цьому полягає особливість нашого хоспісу, на яку вже звернули увагу інші області», - наголосив Віктор Басов.

Начальник управління оглянув умови перебування хворих, які максимально наближені до домашніх, звичних умов, оскільки час перебування у відділенні не обмежений – від місяця до кількох років. Для пацієнтів закуплені спеціалізовані ліжка, є душові кімнати, телевізори, перукарня, власна бібліотека, релігійний куточок тощо. Активну допомогу надають волонтерські та благодійні організації, усі небайдужі люди.

«На сьогодні в Сумській області проживає близько 30 тисяч самотніх людей, із них 14 тисяч – лежачі хворі, які потребують постійного догляду або паліативної допомоги. Тому 25 ліжок у Краснопільській лікарні та 2 хоспісних ліжка в обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення замало. Більш раціонально і корисно, на мою думку, не скорочувати, а перепрофільовувати так звані «зайві» ліжка для особливого контингенту хворих. Це дозволить максимально покращити якість життя як пацієнтам з невиліковними захворюваннями і обмеженим прогнозом життя, так і членам їх родин», - підкреслив начальник управління.

Сергій Бутенко відзначив високий професіоналізм медичних працівників хоспісного відділення Краснопільської ЦРЛ та висловив щиру подяку за титанічну роботу, чуйність, цілодобову увагу та турботу про пацієнтів.