Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЕРШУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ПОСТРАЖДАЛИМ ІЗ ЗОНИ АТО ЗМОЖУТЬ ТАКОЖ НАДАВАТИ СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ

За підтримки МОЗ України відбувся навчальний семінар для соціальних працівників з 15 регіонів України на тему «Надання першої психологічної допомоги сім’ям з дітьми, дітям, які перебувають чи перебували у зоні збройного конфлікту та їх психологічна адаптація до нового місця проживання».
 
На тренінг були запрошені соціальні працівники із Донецької та Луганської областей, які надають соціальну допомогу в районах бойових дій, а також з областей, де масово перебувають тимчасово переміщені особи.
 
У ході семінару, що тривав протягом тижня, йшлося про нормативно-правове забезпечення надання психолого-психіатричної допомоги людям під час надзвичайних ситуацій, методики керування стресом тощо.
 
На практичних заняттях соціальні працівники розглянули основні правила поведінки при роботі з постраждалими та принципи проведення кризової інтервенції, проаналізували досвід надання первинної психологічної допомоги в інших країнах і можливості її адаптації до українських реалій.
 
За словами директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірини Пінчук, метою проведеного тренінгу було не лише отримання нових знань соціальними працівниками з питань надання першої психологічної допомоги, а й закладання фундаменту міжвідомчої співпраці між фахівцями психіатричної служби та фахівцями, що виконують соціальну роботу. Важливим також стало створення взаємозв’язку в рамках надання необхідної медичної та соціальної допомоги учасникам бойових дій та тимчасово переміщеним особам між психологами Державної служби з надзвичайних ситуацій, соціальними працівниками Міністерства соціальної політики України та фахівцями психіатричної служби МОЗ України.