Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

9 ЖОВТНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗОРУ

За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, з них 39 мільйонів вражені сліпотою

 Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше. 

На глобальному рівні основною причиною порушень зору є не скоректовані аномалії рефракції та глаукома через пізню діагностику та лікування, а в країнах з середнім і низьким рівнем доходу – катаракта. 

Згідно з глобальним оцінками, за останні 20 років число людей, які страждають від порушень зору в результаті інфекційних хвороб, значно зменшилось. 80% всіх випадків порушення зору можна запобігти.

За оцінками експертів, у світі 19 мільйонів дітей мають порушення зору. З них у 12 мільйонів порушення зору викликані аномаліями рефракції – станами, які можна легко діагностувати і коригувати. Для 1,4 мільйона дітей, що мають необоротну сліпоту на все життя, необхідні заходи щодо зорової реабілітації для їх повного психологічного та особистого розвитку.

У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 рр.», дорожню карту для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних партнерів, призначену для зменшення масштабів порушень зору на 25% до 2019 року.

Концепція глобального плану дій ВООЗ полягає в побудові світу, де не буде людей з порушенням зору без причин, а люди з неминучою втратою зору зможуть повною мірою реалізувати свій потенціал, а також будуть забезпечені загальним доступом до комплексних офтальмологічних служб.

В Україні найнижчі показники інвалідності по зору серед дорослого населення спостерігаються у Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Харківській областях та м. Києві. Основними інвалідизуючими захворюваннями в Україні є наслідки травм ока та орбіти, патологія очного дна, глаукома, міопія і атрофія зорового нерву.

Щорічний візит до лікаря-офтальмолога для вимірювання очного тиску та огляду сітківки, навіть якщо вас нічого не турбує, є запорукою збереження здоров’я очей та якості зору.

Прес-служба МОЗ України