Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Конкурс вареників

Є вареники у хаті – в Україні все гаразд

10 травня напередодні святкування  Дня Медичної сестри в обласній інфекційній клінічній лікарні ім. З.Й. Красовицького традиційно відбувся конкурс професійної  майстерності з приготування вареників.

Вареники  - одна з найпоширеніших страв в Україні. Вони завжди є  окрасою недільного  й святкового столу, їх варять на толоку  й обжинки. З давнини це блюдо було обов’язковою  стравою, котру несли  молодій дівчата-дружки на другий день весілля, а жінки – породіллі, при цьому примовляючи: “Щоб була повна завжди, як вареники”, символізуючи  цим продовження роду.

Саме тому і була обрана така смачна тема конкурсу.

Медичні сестри кожного відділення закладу у ролі гарних господинь  подавали журі конкурсу у великих макітрах  вареники: з сиром, з м’ясом з луком, з картоплею і шкварками, з печінкою і салом, з капустою, з грибами, з родзинкам, з сушеною сливою, з квасолею, з вишнею, з рибою, з яблуками, з маком. Були і вареники-сюрпризи: з чаєм, з кульбабою, з крапивою.

Вареники варені, смажені, на пару, із сметаною, з ряжанкою, з кефіром. Все   це супроводжувалось частівками,  піснями, примовками,  гуморесками, веселими сценками  із життя українського селянина.

Журі можно було позаздрити та поспівчувати, бо задача, яка стала перед   ним, виявилась вкрай важкою і приємною одночасно: покуштувати велику кількість конкурсних страв, оцінити майстерність їх приготування та подавання,   обрати  переможця. Пізніше голова журі, керівник лікарні Андрій Сніцарь,  зізнався, що в таких смачних  конкурсах  майстерності приймати участь  йому дуже подобається.

Через неможливість  вибрати найсмачнішу страву перше місце було присуджено всім учасникам  конкурсу.  Приз глядацьких симпатій дістався старшій медичній сестрі  реанімаційного відділення Валентині Охріменко.

Після  завершення конкурсу його учасники та глядачі  мали можливість  з задоволенням та апетитом  підтвердити  високу  професійну  майстерність  медичних сестер закладу.