Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Оздоровча акція «Майстерня здоров’я»

Майстерня здоров’я

17 травня 2013 року управління охорони здоров’я облдержадміністрації за підтримки Громадської Ради Міністерства охорони здоров’я України провело медичну профілактично-просвітницьку акцію «Майстерня здоров’я», присвячену Всесвітньому дню боротьби з гіпертонічною хворобою.

Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики, близько 45% хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску. Саме на контингент хворих із помірно підвищеним  рівнем артеріального тиску (від 140 до 159 мм рт.ст.) припадає половина усіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань. Це не відповідає поширеній серед лікарів та пацієнтів думці, що найбільша кількість людей помирає від ускладнень тяжкої артеріальної гіпертензії.

Нині в Україні про наявність артеріальної гіпертензії знають 80,8% хворих серед міських жителів та 66,1% – серед сільських. Лікуються 48,6% та 37,4% відповідно, а контролюють тиск (< 140/90 мм рт. ст.) 18,7% та 8% населення. З 2005 по 2010 роки ефективно лікуються лише 13,4% та 14% пацієнтів відповідно.

Основними факторами ризику виникнення серцево-судинних захворювань є підвищений артеріальний тиск, дисліпідемія, цукровий діабет, абдомінальне ожиріння, вік, куріння, надмірне вживання алкоголю,  сімейний анамнез по серцево-судинним захворюванням.

З метою профілактики та покращення обізнаності населення щодо збереження власного здоров’я управління охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з обласним клінічним кардіологічним диспансером, обласною громадською організацією «Діабетичне товариство Сумщини» та обласною організацією Товариство Червоного Хреста провели акцію у центрі міста. Близько 100 особам виміряли артеріальний тиск. У 35% оглянутих людей виявився підвищений артеріальний тиск. Безкоштовний тест на цукор пройшли 496 сумчан. За результатами перевірки, у 17% оглянутих уперше виявлений підвищений рівень цукру у крові. Усім бажаючим надали консультацію лікар-ендокринолог та лікар-кардіолог щодо здорового способу життя, раціонального харчування, зменшення маси тіла та роз’яснення, куди необхідно звертатися для додаткового обстеження та призначення необхідного лікування. Крім того, учасники акції отримали просвітницьку літературу щодо факторів ризику розвитку артеріальної гіпертензії та діабету.

Прес-служба УОЗ Сумської ОДА (Марченко Наталія)

050-437-39-40