Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Школа самоконтролю

Діабетичне товариство Сумщини проводить «Школу самоконтролю» для людей, хворих на цукровий діабет.

 Основним завданням школи є навчання людей хворих на цукровий діабет практичних навичок самоконтролю, харчування та способу життя з цим захворюванням, ознайомлення з сучасними методами цукрознижувальної терапії, зокрема інсулінотерапії.

 Зустрічі проводяться кожної третьої суботи місяця з 10.00 до 12.00 на базі міської організації Товариства Червоного Хреста Сумщини (проспект Шевченка,11). Під час занять для хворих читають лекції провідні спеціалісти міських та обласних лікувально-профілактичних закладів, здійснюється практичне навчання хворих на цукровий діабет та їх рідних, надаються детальні та конкретні рекомендації щодо комплексного лікування, включаючи медикаментозне, фізіотерапевтичне, дієтичне тощо. У школі пацієнти вчаться самоконтролю цукрового діабету, самостійному визначенню рівню цукру у крові за допомогою сучасних глюкометрів.

 За словами заступника голови Діабетичного товариства Сумщини Валерія Черкасова, за півтора роки існування школа має значні результати. «У постійних пацієнтів школи, які дотримуються наших порад, спостерігається зниження рівня цукру у крові: у близько 90 % людей з дуже високим рівнем цукру у крові на перших етапах цукор вирівнюється і не перевищує 10 ммоль/л, відтак покращується і загальне самопочуття людини», – відзначив Валерій Черкасов.

 Паралельно з визначенням рівня глюкози у крові усім бажаючим вимірюється артеріальний тиск. Крім того, патронажні сестри міської організації Товариства Червоного Хреста інформують присутніх про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

 Знання, отримані пацієнтом у школі, допомагають знизити рівень глюкози у крові і зменшують ризик розвитку супутніх захворювань. Людям, хворим на цукровий діабет, потрібно усвідомити, що неможливо досягти компенсації діабету і зменшити ризик виникнення його ускладнень без самоконтролю.