Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

"ОДИН ДЕНЬ ЖИТТЯ"

Щорічно, у третю неділю травня, Сумщина разом зі світовою спільнотою вшановує пам’ять людей, що померли від ВІЛ/СНІДу.

   Сьогодні все більше людей знають що таке ВІЛ/СНІД. Розуміють, що спілкуватися з ВІЛ-позитивними особами безпечно. Існує чітка поінформованість, що ВІЛ не передається через рукостискання, поцілунки чи під час належно проведених медичних процедур. Усім це відомо, проте іноді трапляються випадки, коли ВІЛ-позитивних пацієнтів не хочуть приймати лікарі, дітей цькують у школах. 

    Якщо кожен для себе усвідомить свою важливість у справі подолання дискримінації, то спільними зусиллями нам вдасться зупинити епідемію. Тому сьогодні важливо не лише знати, а і бути відповідальним за власні вчинки. Кожен може змінювати ситуацію, формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, змінювати особисте відношення, змінювати Світ. "Не бути нулем” - це значить заявляти про свою позицію небайдужості. 

    Напередодні Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу працівники Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, Сумського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом”, "Клініки, дружньої до молоді” міської дитячої лікарні та небайдужа молодь провели акцію "Один день життя”. Громадські активісти та волонтери символічно прикрасили червоними паперовими метеликами дерево біля Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. Метелик – це лише один день життя, але як багато він встигає зробити за крихітний період часу. Красивий та легкий, він здатний до переродження. Метелик тендітний та сильний водночас. Ми можемо витратити один день життя для того, щоб, об’єднавшись, зробити можливим вшанування пам’яті людей, які через СНІД пішли з життя. 

    Учасники заходу мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу та її масштабів, підвищити прихильність окремої людини, суспільства, держави до боротьби зі СНІДом, сказати про важливість персональної відповідальності за своє здоров’я, життя, країну. Необхідно формувати недопущення стигматизуючого та дискримінаційного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

    Сьогодні, задумуючись про майбутнє, кожному варто зважитися на свідомий крок: пройти тестування на ВІЛ-інфекцію і, в разі виявлення вірусу, не впадати у відчай, а отримати своєчасну допомогу від фахівців Центру СНІДу, соціальних працівників, психологів.

    Пройти тестування на ВІЛ можна у кабінеті "Довіри” у поліклініках за місцем проживання, "Клініці, дружній до молоді” СМДКЛ Святої Зінаїди та Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.