Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВА ПІДТРИМУЄ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

19 травня відбувся брифінг начальника управління охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА та заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмили МУСІЯКИ.

   У ході брифінгу Сергій БУТЕНКО акцентував увагу на організації в області безкоштовних медичних оглядів демобілізованих військовослужбовців.

    «Ми прагнемо охопити профілактичними оглядами максимальну кількість військовослужбовців, котрі повернулися додому, адже розуміємо, в яких складних умовах їм доводилося нести службу. Нині в лікарнях області обстежено 570 демобілізованих військовослужбовців. Санаторно-курортне лікування отримали 25 бійців», – поінформував головний медик області.

    Посадовець нагадав, що координаційним центром медичної допомоги учасникам АТО в області визначено госпіталь інвалідів Вітчизняної війни.
«За потреби бійці АТО та члени їх сімей можуть безкоштовно пройти клініко-лабораторні, ультразвукові, рентгенологічні та інші види обстежень в обласному діагностичному центрі. На сьогодні цих правом скористалися 72 особи, з них – 4 члени сімей учасників АТО. Ще 9 осіб пройшли обстеження в обласному діагностичному центрі м.Шостка», – повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

    Cергій БУТЕНКО анонсував присутнім, що незабаром в обласному клінічному лікарсько-фізкультурному диспансері розпочнуться ремонтні роботи та забезпечення необхідним медичним реабілітаційним обладнанням. Заклад включено до дорожньої карти медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції. 

    Про соціальний захист учасників АТО присутніх ознайомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Мусіяка.
Статус учасника бойових дій отримали близько 700 жителів Сумщини, які були залучені до виконання бойових завдань в зоні АТО, - зазначила Людмила Мусіяка. За її словами, статус учасника бойових дій передбачає понад 20 різних видів пільг. Серед них – 75-відсоткова знижка на квартплату та послуги ЖКГ, безоплатне одержання медикаментів за рецептами лікарів та першочергове безкоштовне зубопротезування; проїзд у міському транспорті, захист прав на працю, першочергове обслуговування та госпіталізація в лікувально-профілактичних закладах; щорічна разова допомога до 9 травня, а також державна цільова допомога для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

    Згідно з законодавством учасники АТО також мають право на першочергове безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. 

   Особлива увага також приділяється соціальній підтримці сімей загиблих бійців АТО. «Родинам загиблих та пораненим бійцям АТО надається матеріальна підтримка з державного та обласного бюджетів. Так, у серпні минулого року депутати Сумської обласної ради внесли зміни до Обласної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки та прийняли відповідний Порядок надання матеріальної допомоги, який передбачає грошові виплати сім’ям загиблих в АТО – по 100 тисяч гривень; постраждалим при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції – по 25 тисяч гривень.

    Згідно з цим документом минулоріч з обласного бюджету виплачено 3,3 мільйона гривень матеріальної допомоги 33 сім’ям загиблих у ході антитерористичної операції та 1,1 мільйона гривень – 44 пораненим військовослужбовцям. Крім того, 2 родинам загиблих та 3 постраждалим в АТО землякам окремими рішеннями облради було виділено 385 тисяч гривень. 

    Допомога виплачується Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації за поданням відповідних силових структур. 
«Протягом січня-травня цього року матеріальну підтримку надано 35 пораненим та 9 сім’ям загиблих військовослужбовців на суму 1,8 мільйона гривень.