Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ З МАЛЯРІЇ

Нещодавно управлінням охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації проведено колегію "Про стан виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 07.11.2011р. №19 "Про заходи щодо профілактики малярії в Україні у лікувально-профілактичних закладах Великописарівського та Тростянецького районів”. Захід провів начальник управління Сергій БУТЕНКО за участі членів колегії, представників Держсанепідслужби у Сумській області, а також керівництва Великописарівської та Тростянецької ЦРЛ і районних інфекціоністів зазначених районів.

   Епідемічна ситуація з малярії в Сумській області характеризується постійною загрозою завезеної і навіть місцевої. За період з 2000 по 2014 роки на територію області завезено 23 випадки малярії, з них 1 у 2010 році летальний. За останні 3 роки виявлено 8 випадків малярії, а протягом 2014 р. – 3. Всього в області перебуває на обліку 4794 особи, які протягом 3 років прибули з ендемічних на малярію країн. Територія Сумщини відноситься до регіону з високим маляріогенним потенціалом.

    Перевіркою встановлено, що в обох районах проводиться певна робота з профілактики малярії як з медичними працівниками так і з населенням. Налагоджений облік і обстеження на малярію хворих з тривалою лихоманкою, лабораторна діагностика. Проводиться збір епіданамнезу, у тому числі географічного та трансфузійного. Локальні протоколи з надання медичної допомоги інфекційним хворим в наявності, затверджені в установленому порядку. 

    Начальник управління дав конкретні доручення присутнім керівникам районних лікарень, вказавши на терміни їх виконання. Доручення стосувались питання своєчасності та повноти охоплення обстеженням хворих з лихоманкою, поповнення резерву протималярійних засобів, покращення матеріально-технічного забезпечення інфекційної служби, а також активізації роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики малярії із залученням засобів масової інформації.