Управління охорони здоров’я
вул. Троїцька, 57, м. Суми, 40022,
тел./факс (0542) 25-04-02, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ПРОВЕДЕННЯ В ОБЛАСТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ МЕЛАНОМИ

У рамках Всеукраїнського Дня меланоми 20 квітня у лікувально-профілактичних закладах області проводився прийом громадян з метою виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень шкіри.

Усі бажаючі могли звернутися до лікаря-дерматовенеролога чи онколога за місцем проживання, а для проведення обстеження дерматоскопічним методом – до Сумського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру.


17 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ

За статистикою понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску. Гасло Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією цього року – «Знай свій артеріальний тиск».

Чому це важливо?

Артеріальна гіпертензія або гіпертонія – це підвищення артеріального тиску, стан, наслідки якого є найчастішою причиною передчасної смерті.


ПЕРШИЙ ЕТАП ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В СУМАХ НА ЗАВЕРШАЛЬНІЙ СТАДІЇ

У Сумах завершують реєстрацію двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги, після чого містяни матимуть можливість укладати декларації з лікарями.

Про цей та про інші аспекти впровадження медичної реформи в Сумах 14 травня під час брифінгу розповіли заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, в.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО та заступник головного лікаря міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталія СПІЧАКОВА.


АПАРАТНА НАРАДА

14 травня заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Надія ЛИСЕНКО провела засідання апаратної наради.

На порядку денному – виконання плану заходів з нагоди 32-ї річниці аварії на ЧАЕС, про що доповіла заступник головного лікаря Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Світлана ЧЕРНИШОВА.


ІКСОДОВИЙ КЛІЩОВИЙ ЛАЙМ-БОРЕЛІОЗ

Починаючи з 2000 року на території Сумської області почали реєструватися поодинокі випадки захворювання населення на іксодовий кліщовий Лайм-бореліоз.

Збудником захворювання є борелія – бактерія сімейства спірохет. Хвороба передається через слину переносників (іксодові кліщі) при їх присмоктуванні до тіла людини. Розмноження борелій переважно відбувається у кліщів в кишківнику при подальшому їх виділенні через фекалії.