Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

ДЕРМАТО-ВЕНЕРОЛОГІЧНА СЛУЖБА НА ВАРТІ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

Дермато-венерологічна служба області проводить постійну і важливу роботу по протидії поширенню серед населення інфекцій, що передаються статевим шляхом та заразних шкірних хвороб. У 2013 році, внаслідок проведення необхідних організаційних та лікувальних заходів в області досягнуто зниження захворюваності на сифіліс з 7,0 (2012р.) до 5,0 на 100 тис. населення і залишається нижче загальноукраїнського рівня (Україна 2013 – 10,1). Завдяки контролю за серологічним обстеженням підлягаючих контингентів не допущено випадків вродженого та трансфузійного сифілісу.

 В сучасних умовах до групи інфекцій, які передаються статевим шляхом, відносять хвороби, об'єднані за епідеміологічними критеріями, для яких характерний переважно статевий шлях передачі інфекції при прямому контакті. Серед них як класичні венеричні захворювання, так і велика група сучасних інфекцій, в першу чергу хламідіоз, урогенітальний мікоплазмоз.

Урогенітальний хламідіоз на даний час є однією з серйозних медико-соціальних проблем. Ця інфекція, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, поширена в багатьох країнах світу і її масштаби постійно зростають. В структурі інфекцій, які передаються статевим шляхом урогенітальний хламідіоз займає друге місце після трихомоніазу. Крім розвитку запальних процесів і неплідності, хламідійна інфекція призводить до ускладнень вагітності, суттєво порушує фізіологічний стан плода і новонародженого. За офіційними даними, вагітність при хламідіозі в 13 % випадків закінчується передчасними пологами, в 12 % — самовільними абортами. Крім того, інфікування хламідіями вагітних нерідко призводить до мертвонародження, розвитку післяпологових запальних процесів органів малого тазу.

Значну проблему становлять грибкові захворювання. Низька обізнаність населення щодо клінічних проявів та шляхів виникнення привели до росту захворюваності дерматофітіями. У минулому році зареєстровано 618 таких випадків, (54,2 на 100 тис. населення). Причому переважна більшість хворих на дерматофітії – це діти (71%). Найбільш поширена захворюваність мікроспорією, яка викликається грибами роду Microsporum. Збереження напруженої епідемічної ситуації зумовлено тим, що основне джерело зараження – коти і собаки, особливо бродячі, а зараження найчастіше відбувається при безпосередньому контакті з хворими тваринами або предметами, інфікованими шерстю або кірками зі спорами гриба.

Основними шляхами профілактики захворювань шкіри є своєчасне звернення пацієнтів за медичною допомогою при появі перших клінічних симптомів, дотримання елементарних правил гігієни, проведення своєчасних протиепідемічних лікарських заходів у вогнищах уражень.