Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я - ВАЖЛИВА МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУСПІЛЬСТВА

Днями  у м. Суми в конференц-залі Сумської торгово-промислової палати Фонд Народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством охорони здоров’я та в партнерстві з програмою "Здоров’я жінок України” Агенства США з Міжнародного розвитку (USAID), провів одноденний регіональний семінар-тренінг "Побудова партнерства для забезпечення населення послугами з планування сім’ї та доступними засобами контрацепції”.

Мета семінару-тренінгу – досягнення консенсусу і спільного розуміння ключових соціально-економічних переваг планування сім’ї для покращення здоров’я жінок та дітей. Серед присутніх учасників семінару – посадовці Сумської обласної державної адміністрації та обласної ради, провідні акушер-гінекологи, представники центрів здоров’я та соціальні працівники відповідальні за розробку політики, фінансування та впровадження регіональних програм з репродуктивного здоров’я Сумської, Луганської, Чернігівської та Полтавської областей, представники громадських організацій.

З привітанням до присутніх учасників семінару-тренінгу звернувся заступник голови Сумської обласної ради Іван Ребенко. Він висловив щиру подяку організаторам цього важливого медико-соціального заходу, адже якісна та доступна медицина для людей – головна мета реформ у сфері охорони здоров’я, започаткованих Президентом України Віктором Януковичем. Для її досягнення обласна влада налагоджує тісну співпрацю з медичними закладами, громадськими організаціями та бізнесовими структурами.

З питанням подальшої співпраці та матеріально-технічної допомоги областям в розробці регіональних програм з репродуктивного здоров’я виступив заступник представника Фонду Народонаселення ООН в Україні Павло Замостьян.

Із змістовною, цікавою інформацією перед присутніми виступила заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Світлана Кривцун. Доповідач поділилася значними досягненнями  лікувально-профілактичних закладів області в реалізації програми "Здоров’я матері і дитини”. На Сумщині досить успішно виконується і програма "Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року”. Голова обласної державної адміністрації та депутати обласної ради  завжди ідуть назустріч і активно співпрацюють з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, головними лікарями дитячих та пологових лікувальних закладів, своєчасно,  в межах можливості, надають необхідну фінансову допомогу на зміцнення матеріально-технічної бази обласної дитячої клінічної лікарні, обласного перинатального центру, акушерсько-гінекологічних відділень центральних районних лікарень. Сумщина входить в число регіонів у державі, яка  має розгалужену мережу "Клінік, дружніх до молоді”, а "Клініка, дружня до молоді” міста Шостки, за оцінкою фахівців  – одна з найкращих в Україні. Сумщина  є одним із лідерів по грудному вигодовуванню, використанню засобів контрацепції, що призвело до значного зниження рівня  абортів. Адже відомо, проблема планування сім’ї, збереження здоров’я жінок репродуктивного віку,  має важливе медико-соціальне значення  для всього суспільства.

В ході проведення семінару виступали й інші доповідачі, були висвітлені  важливі питання стосовно безпечності та покращення здоров’я жінок і чоловіків, планування сім’ї та сучасних засобів контрацепції, побудови комунікативної стратегії для покращення поінформованості населення в плані збереження репродуктивного здоров’я нації.