Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЖИТТЯ ВІДДАНЕ БАКТЕРІОЛОГІЇ

Медична громадськість м.Суми, ветерани санітарно-епідеміологічної служби у ці дні згадують колишню завідуючу бактеріологічною лабораторією міської СЕС Олену Телєтову. 14 листопада покійній Олені Олександрівні Телєтовій виповнилося б 100 років від дня народження.

 Олена Телєтова народилася в 1913 році в Санкт-Петербурзі, в сім’ї відомого професора геології О.С.Телєтова. Саме від батька Олена Олександрівна перейняла любов до природничих наук, тому і вибрала біологію своєю майбутньою професією. Війна застала Олену Телєтову на останньому курсі біологічного факультету Ленінградського університету. В більшості документальних даних, в яких фіксують події Великої Вітчизняної війни відмічають ветеранів, інвалідів та безпосередніх учасників бойових дій, і все ж окремим рядком відмічають “блокадників”, тобто людей, які вижили та винесли неймовірний тягар життя в блокадному Ленінграді.

Уже в повоєнні роки, в колі своїх колег і друзів, Олена Олександрівна з гірким сумом згадувала пережите, коли на денний пайок харчів доставалось лише сто грамів хліба, коли від голоду, лютих холодів та дистрофії помирали діти, рідні та близькі. Вона не могла без хвилювання і сліз дивитись документальну хроніку про війну, навіть чотирисерійний художній фільм “Блокада” по роману Олександра Чаковського, який демонструвався в 70-х роках, через глибоке душевне сприйняття не змусив піти на огляд цієї картини. Після лихоліття війни та пережитої блокади Олена Олександрівна залишилась інвалідом 2-ї групи.

Повоєнна доля Олени Телєтової пов’язана з Україною. В 1944 році вона переїздить до Харкова, де проживав рідний дядько, професор університету І.С. Телєтов, з метою закінчити останній курс університету і отримати диплом біолога-науковця. Коли в кінці 40-х років у м.Суми створювалась міська епідеміологічна служба Олені Телєтовій, на той час науковому співробітнику бактеріологічного інституту імені І.І.Мечникова в Харкові, запропонували очолити бактеріологічну лабораторію Сумської міської санітарно-епідеміологічної станції. Саме Олена Олександрівна Телєтова була засновником санітарно-бактеріологічної лабораторної служби в Сумах. На цій відповідальній посаді вона працювала майже тридцять літ.

Високий професіоналізм та самовіддана праця колективу лабораторії, який очолювала Олена Олександрівна, давали можливість проводити бактеріологічні аналізи на високому рівні.

Бактеріолог Олена Телєтова мала великий досвід проведення медичних лабораторних досліджень, який вона отримала працюючи в Харкові. Саме високий професіоналізм Олени Олександрівни, як бактеріолога, завжди допомагав виявляти ту чи іншу інфекційну хворобу і допомагав лікарям-інфекціоністам встановити правильний діагноз хворому. В 50-70 роках минулого століття високо цінували працю Олени Олександрівни досвідчені сумські лікарі-інфекціоністи І.Д.Левін, В.С.Калюжний, Е. Я. Маркаров, З.Й. Красовицький та інші фахівці.

Олена Олександрівна Телєтова займалася й активною громадською роботою, була членом лабораторної ради обласної санепідстанції, щедро ділилася набутим досвідом з молодими спеціалістами, займалася викладацькою роботою в Сумському медичному училищі. Після виходу Олени Олександрівни на заслужений відпочинок її послідовники та учні продовжили важливу санітарно-бактеріологічну роботу в закладі. Олена Олександрівна була чуйною й ніжною матір’ю, виховала сина, двох онуків. Окрім медалі “За оборону Ленінграду” мала й інші державні нагороди та грамоти.

Померла Олена Олександрівна Телєтова 13 травня 1998 року в Сумах. Світла пам'ять про О.О.Телєтову назавжди залишилася в серцях тих, хто її знав і поважав, у її колег по роботі, друзів, рідних та близьких.