Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

СПРОСТОВУЄМО МІФИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ: ПЕРЕХВОРІТИ - КРАЩИЙ ЗАХИСТ ВІД ПОВТОРНОГО ЗАРАЖЕННЯ COVID-19, НІЖ ВАКЦИНАЦІЯ?

Це твердження вводить в оману. Вчені доводять, що після вакцинації утворюється більше антитіл, і вони довше залишаються в організмі

Справа в тому, що у більшості інфікованих коронавірусом перебіг хвороби легкий або навіть безсимптомний. Наприклад, у Німеччині, під час першої хвилі інфекції навесні 2020 року, за даними Інституту Роберта Коха (RKI), у 80 відсотків з усіх позитивних пацієнтів хвороба протікала у легкій формі. У решти 20 відсотків перебіг був важким або навіть критичним.

Однак немає даних, що люди з-поза груп підвищеного ризику важкого перебігу COVID-19, точно зможуть легко перенести інфекцію. Існує маса повідомлень про молодих та здорових людей, у яких хвороба протікає важко, є і смертельні випадки. До того ж, говорять і про так званий «довгий COVID», коли з'являються запізнілі та довгострокові наслідки коронавірусної інфекції, такі як хронічна втома або судинні проблеми. Це явище спостерігається також і за легкого перебігу хвороби.

Наразі невідомо, скільки тривають такі наслідки, каже у розмові з кореспондентом німецької державної ТРК «Німецька хвиля» (DW) віцеголова Німецького товариства з імунології Райнгольд ФЕРСТЕР (Reinhold Förster) і додає, що це «великий ризик» сподіватися на те, щоб перехворіти в легкій формі замість того, щоби прищепитися вакциною від COVID-19.

Ще один аргумент на користь вакцинації, за словами німецького вірусолога Крістіана ДРОСТЕНА (Christian Drosten), це посилення захисної імунної реакції завдяки щепленню. На даний момент учені виходять з того, що після вакцинації утворюється більше антитіл, і вони довше залишаються в організмі.

Ферстер може підтвердити це з власних, ще не опублікованих, досліджень: «Йдеться про кількість та якість утворених антитіл. Якість полягає в основному в спорідненості антитіл, тобто наскільки міцно антитіло прилягає до білка і може запобігти інфекції». Це підтверджують клінічні дослідження, проведені після двох ін'єкцій вакциною від виробникаBioNTech/Pfizer.

 

За матеріалами: https://www.dw.com/uk/covid-19-chotyry-mify-pro-vaktsyny-vid-koronavirusu/a-57267433