Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

ЩЕПЛЕННЯ – ЄДИНИЙ ОБЕРІГ

23 жовтня у конференц-залі Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди відбувся обласний семінар з приводу вакцинації дитячого населення проти поліомієліту для медичної спільноти. На заході були присутні: заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Кривцун, головний педіатр області Наталія Спічакова, педіатр Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Сташко, начальник відділу організації держсанепіднагляду головного управління Держсанепідслужби в Сумській області Валентина Тищенко, заступник головного лікаря Сумської міської дитячої клінічної лікарні Валентина Сай, дитячий невролог Олена Шурба та медичні працівники лікувальних закладів Сумщини.

   Поліомієліт є однією з медичних та соціально-економічних проблем більшості країн світу і України теж. З 2010 року і до цього часу охоплення вакцинаією проти поліомієліту дітей першого року життя знизилась до 14%, – сказала Світлана Кривцун. Україна належить до країн з низькою вакцинацією проти поліомієліту. Ситуація, що склалася у липні 2015 року, коли виявили два захворювання на поліомієліт у Закарпатській області – тривожна. Це сталося через низький рівень імунізації дітей. Для того, щоб припинити циркуляцію вірусу в Україні – треба проводити вакцинацію, – наголосила заступник начальника управління. 

    «Дві краплі рятують життя» – під таким девізом з 21 жовтня в області розпочато турову імунізацію проти поліомієліту. Вакцинація буде проходити в три етапи. Ця вакцинація з календарем щеплень немає нічого спільного, – повідомила Наталія Спічакова. Інструкцію з приводу імунізації від поліомієліту отримають усі райони. Турова вакцинація буде проводитися тільки після отримання інформованої згоди батьків, – додала головний педіатр.


    На семінарі обговорювався ряд проблемних питань, що можуть виникати при імунізації. Це і техніка введення, і умови зберігання, і термін придатності вакцини, і організаційні питання, адже вакцина ділиться на два типи ІПВ – інактивована (для первинної імунізації) та ОПВ – жива (для повторного щеплення). Тому обласні спеціалісти радили розділити введення цих типів вакцин по днях. Для покращення роботи на період імунізації у кожному лікувальному закладі необхідно провести заняття серед працівників, які безпосередньо братимуть участь у вакцинації. 

    Рівень довіри до щеплень в населення, у порівнянні з 2009 роком, зріс з 24% до 78%. Вакцина проти поліомієліту практично не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасне підвищення температури, тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі. Вакцина передана як гуманітарна допомога українцям жителями Канади, – зазначила Світлана Кривцун.