Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

«СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СТОМАТОЛОГІЇ В УКРАЇНІ»

12 членів Сумського обласного осередку Асоціації стоматологів України взяли участь в 3–му Національному українському стоматологічному конгресі з міжнародною участю «Стратегія розвитку стоматології в Україні. Міжнародні стандарти профілактики та лікування і їх впровадження в практику лікаря - стоматолога», який відбувся днями в Києві.

   Конгрес символічно проводився в Українському Домі при підтримці Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони України, Київської ОДА, Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, НМАПО ім. П.Л.Шупика. 

    Зі словами привітання виступили депутат Верховної ради Ірина Сисоєнко, заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, голова Правління Всеукраїнського лікарського товариства Микола Тищук, директор інституту стоматології НМАПО ім. П.Л. Шупика та віце–президент Асоціації стоматологів України Олексій Павленко. Вони зазначили, що реформи в стоматології необхідно розпочинати зі змін в законодавстві, зі створення Державних національних програм, які повинна фінансувати держава, як це відбувається у багатьох європейських країнах, що призвело до зниження там інтенсивності карієсу (у Данії, наприклад після 15 років впровадження Держаної профілактичної програми інтенсивність карієсу досягла 1,3 і за даними ВООЗ є дуже низькою). Виступаючі відмітили, що настав час створення державно–приватного партнерства. Недоліком діяльності стоматологічної служби України є недостатній рівень диспансеризації і, як наслідок, високі показники стоматологічної захворюваності, а також відсутність сучасних стандартів та протоколів лікування.

    Радник Міністра оборони Всеволод Стеблюк відмітив активну діяльність Асоціації стоматологів України, а саме створення пересувних стоматологічних кабінетів, в яких було просановано 14тис. військових та проведено стоматологічну реабілітацію.

    Координатор програми «Санація», волонтер Дацко Марта подякувала стоматологам, які надали стоматологічні матеріали та виїздили в зону АТО для проведення стоматологічного оздоровлення бійців. Волонтер Володимир Стефанський, засновник проекту «Укропдентал», розповів, що в складних умовах стоматологи проводили максимальний обсяг роботи – від лікування до імплантації та протезування.

    Із звітною доповіддю «Основні питання реформування стоматологічної галузі. Роль АСУ в проведенні реформи» виступив Заслужений лікар України, к.м.н., доцент кафедри ЛНМУ ім. Данила Галицького, президент Асоціації стоматологів України, посол ІСОІ в Україні Мирон Угрин. Він відмітив, що ключовим напрямком реформування системи охорони здоров’я України є: децентралізація управління; створення конкурентного середовища на ринку медичних послуг; розвиток системи добровільного та загальнообов’язкового медичного страхування; створення реєстрів медичних працівників та медичних закладів; забезпечення надійного правового захисту пацієнтів та медичних працівників; удосконалення системи підготовки кадрів для системи охорони здоров’я; розвиток лікарського самоврядування.

    Велику роль на шляху реформування, а саме щодо регулювання розвитку стоматологічної галузі повинні відіграти професійні об’єднання лікарів – стоматологів, зокрема, Асоціація стоматологів України та передача їм функцій:
забезпечення незалежності лікаря, захист від втручання у здійснення лікарської діяльності; участь у забезпеченні страхування професій; проведення процедури атестації і ліцензування практичної діяльності стоматологів; регулювання процесу безперервної післядипломної освіти стоматологів в Україні.

    Усі доповідачі червоною ниткою пронесли науково–практичний аспект: створення міжнародних класифікацій основних стоматологічних захворювань, а потім, згідно цих класифікацій, стандартів та протоколів лікування та профілактики відповідно до міжнародних стандартів. Велика роль відводиться післядипломній освіті, яка повинна відповідати європейським критеріям з урахуванням пріоритету профілактичної стоматології.

    В рамках конгресу проходила виставка сучасного стоматологічного обладнання.