Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

МЕДИЧНА ДОПОМОГА ХВОРИМ НА ЕНДОКРИННУ ПАТОЛОГІЮ У ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОМУ, ЯМПІЛЬСЬКОМУ ТА НЕДРИГАЙЛІВСЬКОМУ РАЙОНАХ

В управлінні охорони здоров’я 29 жовтня відбулося засідання колегії "Про якість надання медичної допомоги хворим з ендокринологічною патологією у Великописарівському, Ямпільському, Недригайлівському районах”. Захід провів начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

   Про медичну допомогу хворим з ендокринною патологією в області доповіла обласний ендокринолог Жанна СПІВАК. Пріоритетним напрямком є раннє виявлення хвороб ендокринної системи і їх своєчасне лікування. Забезпеченість лікарями-ендокринологами залишається на рівні минулого року (0,34 на 10 тис. населення) і відповідає показнику по Україні (0,33). У структурі хвороб ендокринної системи значне місце займає патологія щитоподібної залози. Особлива увага при оглядах та лікуванні хворих з патологією щитоподібної залози спрямована на профілактику та раннє виявлення онкопатології серед цієї групи. Основним напрямком роботи ендокринологів та первинної ланки медичної допомоги є своєчасність виявлення діабету та запобігання розвитку інвалідизуючих ускладнень.

    У Сумській області станом на 01.01.2015 страждає на цукровий діабет 35948 осіб, із них інсуліни отримують 13,2%, тобто 4753 хворих, у тому числі 4596 дорослих хворих та 157 дітей. Отримують лікування цукрознижувальними таблетками 17978 хворих.

    Охоплення диспансерним наглядом хворих на інсулінзалежний цукровий діабет складає від 97,8% у Великописарівському районі до 95,1 – у Ямпільському (в середньому по області - 97,6%). Усі хворі на цукровий діабет І типу стовідсотково забезпечені інсулінами. 

    Ускладнення цукрового діабету виявляються окулістом, хірургом, нефрологом та невропатологом. Охопленість оглядами вузьких спеціалістів по Великописарівському району складає 82%, Недригайлівському – 96,3%, Ямпільському – 97,5%.

    В області наразі працює 2 кабінети «Діабетична стопа», які оснащені необхідним обладнанням – в Сумській обласній клінічній лікарні, Роменській центральній районній лікарні (обстежено за 9 міс. 2015 року 476 осіб з цукровим діабетом). 

    Як недолік у диспансерному спостереженні за хворими на цукровий діабет є перевищення обласного рівня первинної інвалідності від цукрового діабету серед населення працездатного віку у Великописарівському (3,9) та Недригайлівському районах (2,3), (по області - 0,8). 

    За звітний період в ендокринологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні оздоровлено 425 інвалідів, що складає 42,5% в структурі пролікованих та 35,5% від усіх інвалідів, які мешкають в області (9 міс. 2014 – 387осіб, 39,1% та 32,5% відповідно). Серед інвалідів з цукровим діабетом проліковано із Великописарівського району – 76,2% від усіх інвалідів району, із Недригайлівського – 32,5%, із Ямпільського – 31,0% (9 міс. 2014 – 57,8%; 37,5%; 39,3% відповідно).

    Нагляд за вагітними жінками з цукровим і гестаційним діабетом та порушенням функції щитоподібної залози проводиться згідно клінічних протоколів та рекомендацій Київського інституту педіатрії, акушерства та гінекології. На сьогодні вагітні, хворі на цукровий діабет, на диспансерному обліку в зазначених районах відсутні.

    Засобами індивідуального самоконтролю (глюкометрами) на 100% забезпечені діти, підлітки та вагітні за кошти державного бюджету, дорослі хворі – за власний рахунок (16%). 

    На завершення члени колегії ухвалили відповідне рішення. Присутні на заході головні лікарі Великописарівської, Ямпільської та Недригайлівської ЦРЛ отримали ряд доручень, зокрема, про своєчасне використання пільгових рецептів для відшкодування вартості препаратів інсуліну.