Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

ВІДКРИТТЯ РЕАНІМАЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ

25 листопада відкрили після капітального ремонту і реконструкції відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Сумської обласної клінічної лікарні. На захід прибули поважні гості: голова Сумської облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, в.о.голови обласної ради Віра ЛАВРИК, начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО.

   Останній раз ремонтні роботи у відділенні проводилися 35 років тому, - повідомив головний лікар закладу Володимир ГОРОХ. Наразі ремонтували відділення близько двох місяців. На проведення ремонтних робіт із обласного бюджету розвитку виділено понад 700 тисяч гривень. Також за спонсорські кошти придбано побутову техніку на суму 110 тисяч грн. (холодильники, кондиціонери, бактерицидні лампи, меблі та ін.), - поінформував керівник.

    Слід зазначити, що адміністрація закладу створила покращені умови для співробітників відділення, яким доводиться працювати цілодобово. Для них обладнано окрему побутову кімнату, де можна комфортно перекусити, випити кави і відпочити. Також є роздягальня.

    Керівник лікарні і персонал, користуючись нагодою, звернулися до очільника Сумщини із проханням посприяти у придбанні сучасних наркозно-дихальних комплексів із вбудованими моніторами. Микола КЛОЧКО дав доручення начальнику управління охорони здоров’я передбачити при плануванні бюджету на 2016 рік кошти на закупівлю вказаного обладнання.

    Сергій БУТЕНКО щиро подякував керівництву області. Виділення коштів і проведення ремонтних робіт у медичних закладах – результат спільної співпраці влади і лікарів, - наголосив посадовець. Завдяки активній фінансовій допомозі місцевої влади, розумінню нею проблем медиків і держава також здійснює суттєву підтримку медицини Сумщини. Наразі наш регіон є пілотним одразу у двох напрямках: екстрена медична допомога та психіатрична. Це дасть змогу отримати додаткові державні кошти на розвиток вказаних служб, - повідомив начальник управління.

    Володимир ГОРОХ висловив надію на подальшу розбудову і підтримку головного закладу області третинного рівня – обласну клінічну лікарню. Умови перебування у закладі пацієнтів і лікарів наразі є європейськими. Головний лікар анонсував, що незабаром відбудеться відкриття оновленого відремонтованого відділення мікрохірургії ока. 

Довідково.

    Відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії існує в обласній лікарні з 1967 року. На сьогоднішній день відділення має 7 ліжок для проведення реанімаційних заходів. Там працюють 16 висококваліфікованих лікарів та 25 медичних сестер. Лікарі відділення цілодобово надають анестезіологічну та реанімаційну допомогу при необхідності у всіх лікувальних закладах області та міста. З 1982 року заклад очолює Заслужений лікар України Сергій БЕРЕЖНИЙ. 

    Лікарі-реаніматологи володіють різноманітними методами загального та реґіонарного знеболення, проводять інтенсивну терапію та гіпербаричну оксигенацію. Втілені нові методи знеболювання: епідуральна, провідникова, спинномозкова та інгаляційна анестезії.

    За останні роки відділення поповнилося новою сучасною наркозно-дихальною та контрольно-діагностичною апаратурою (Leon Newport).

    На базі відділення підготовлено близько 300 лікарів-анестезіологів та майже 1000 медичних сестер для роботи в центральних районних та міських лікарнях.