Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

ШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ

26 листопада на базі Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру пройшло заняття школи організаторів охорони здоров’я, темою якого була "Організація виконання у лікувально-профілактичних закладах області наказу МОЗ України від 17.09.2007 №554 "Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "онкологія”.

   На заході були присутні головні та обласні спеціалісти управління, керівники обласних, міських та районних медичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги, заступники головних лікарів з амбулаторно-поліклінічної допомоги та з медичної частини.

    Школу організаторів відкрила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія ЛИСЕНКО. Вона підкреслила важливість обраної теми. У регіоні затверджена обласна "Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року”, - поінформувала посадовець. Протягом останніх років Сумщина – у п’ятірці лідерів за показниками роботи онкологічної служби, - зазначила Надія ЛИСЕНКО. 

    Головний лікар онкодиспансеру Володимир КОНАНИХІН нагадав присутнім, що рак – загальнонаціональна проблема. Смертність від злоякісних захворювань займає друге місце у світі після серцево-судинних хвороб. У Сумській області щорічно реєструється 4,7 тисяч випадків раку, помирає від нього 2,3 тисячі хворих. Наразі в регіоні перебуває на диспансерному обліку 32 тисячі онкохворих. Потрібно об’єднати зусилля лікарів, влади, засобів масової інформації та громадськості задля зменшення онкологічної захворюваності, - наголосив Володимир КОНАНИХІН.

    Учасники заходу заслухали ряд змістовних доповідей, які підготували провідні фахівці онкодиспансеру. Було акцентовано увагу на дотримання стандартів обстеження, протоколів лікування і профілактики онкологічних хвороб різних локалізацій. Усі доповідачі говорили про обов’язкове дотримання здорового способу життя, принципи раціонального харчування із переважанням у раціоні овочів і фруктів, рухову активність, щорічне проходження населенням медичних оглядів. Фахівці усіх спеціальностей мають виявляти онконастороженість у повсякденній роботі. Кожен лікар має нести персональну відповідальність за своєчасне виявлення, а відтак і розпочате лікування злоякісних захворювань. Адже 80% онкозахворювань мають сприятливий прогноз при вчасно розпочатій адекватній терапії.