Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

ЗНИЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА СOVID-19 В ОБЛАСТІ НЕ МАЄ ВПЛИВАТИ НА ЗНИЖЕННЯ ТЕМПІВ ВАКЦИНАЦІЇ

На цьому під час апаратної наради наголосив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

Як повідомив головний санітарний лікар області  Володимир Збаражський, на 50-му тижні показник інцидентності, тобто кількості захворювань зменшився на 31% порівняно з попереднім тижнем і становить 104,3 на 100 тис. населення (загальноукраїнський показник 128 – на 100 тис.).

За показниками, Сумська область вийшла у жовтий рівень. Наразі чекаємо на Державну комісію ТЕБ та НС. Проте, на жаль, в Україні виявили новий штам вірусу – Омікрон. Тому ситуація може змінитись.

«За даними Великобританії, Данії, інших країн, кількість випадків цього штаму вірусу подвоюється кожні два-три дні. І може знадобитися менше двох тижнів, щоб після виявлення першого випадку він охопив усю країну, – зазначив він. – За таких умов активне щеплення дуже необхідне. Адже вакцинація захищає населення від тяжкого проходження хвороби та смертності».

Водночас, як зазначив головний санітарний лікар області, наразі в регіоні суттєво знижуються темпи вакцинації. На Сумщині станом на сьогодні одну дозу отримали 420605 осіб, завершили курс вакцинації 382255 осіб. На жаль, за тиждень першу дозу отримали лише 6,5 тис. осіб.

«Сьогодні уже всі в області знають, де розташовані пункти вакцинації, як вони працюють, але, на жаль, у більшості громад щеплено менше 50% жителів. Це говорить про те, що робота щодо проведення щеплень органами місцевого самоврядування проводиться не на достатньому рівні, – наголосив Дмитро Живицький. – В області знижується захворюваність і сповільнюються темпи вакцинації. Чим менше люди налякані, чим менше їх рідних та знайомих хворіє, тим з більшою байдужістю вони ставляться до свого життя і здоров’я. Тому проведення роз’яснювальної роботи у громадах обов’язкове. Особливо беручи до уваги новий штам, який уже є на території України».