Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

Актуальні питання

Інформацію оновлено 14.05.2020 року

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до Міністерства охорони здоров'я?

01601, м. Київ,  вул. Грушевського, 7

В якій термін розглядається звернення?

Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

За якою адресою я можу надіслати звернення поштою?

40009, м. Суми,  вул. Першотравнева 29, 4 поверх

Замісна підтримувальна терапія, чи є вона ефективним засобом формокологічного лікування опіоїдної залежності?

Замісна підтримувальна терапія, як метод, який істотно скорочує вживання заборонених опіоїдів, знижує рівень злочинності та смертності внаслідок пережозування.

Які потрібно вжити заходи щодо профілактики та боротьби з туберкульозом?

Туберкульоз є одним з найстаріших ворогів людини, якого вже кілька століть однією з найстаріших бід.

Що таке педикульоз, які основні дії профілактики до нього відносяться?

   Педикульоз (або вошивість) – це паразитування вошей на тілі людини. Відомо три види вошей – головна, платтяна і лобкова. Всі три види харчуються кров’ю людини. Воші, в залежності від виду, знаходяться на волосяній частині голови, тулуба, у складках одягу, де вони живуть і проходять свій життєвий цикл.

   До основних заходів профілактики педикульозу відносяться:

- суворе дотримання особистої гігієни у побуті;

- суворе дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у дошкільних дитячих, навчальних закладах, гуртожитках, готелях, перукарнях, квартирах, тощо.

Що таке стрес та його подолання

   Стрес (від англ. Stress - навантаження, напруга; стан підвищеної напруги) - це сукупність неспецифічних адаптаційних (нормальних) реакцій організму на вплив різних несприятливих факторів-стрессорів (фізичних або психологічних), що порушує його гомеостаз, а також відповідний стан нервової системи організму (або організму в цілому). У медицині, фізіології, психології виділяють позитивну (еустресс) і негативну (дистрес) форми стресу, негативний тип стресу, з яким організм не в змозі впоратися. Він підриває здоров'я людини і може призвести до важких захворювань. Від стресу страждає імунна система. У стресовому стані люди частіше виявляються жертвами інфекції, оскільки продукція імунних клітин помітно падає в період фізичного або психічного стресу.

   Під час стресу, емоційна реакція розвивається раніше за інших, активізуючи вегетативну нервову систему і її ендокринне забезпечення. При тривалому або багаторазово повторюваному стресі емоційне збудження може застоюватися, а функціонування організму розладжуватися.

   При стресі, поряд з елементами адаптації до сильних подразників, є елементи напруження і навіть ушкодження. Для деяких захворювань (зокрема, захворювань адаптації) вплив свіжого сильного стимулу може перемогти захворювання. Цей вплив завжди пов'язаний з ризиком, але також може нормалізувати роботу системи адаптації.

   Пацієнт, який не може впоратися з хворобою, здатний її подолати після помірного додаткового стимулу. В процесі адаптації до цього нового стимулу він може придбати здатність реагувати більш інтенсивно на всі стимули. Якщо він успішно адаптується до хвороби, то ця адаптація може бути зруйнована впливом іншого сильного стимулу.

   Клінічні спостереження показали, що незначні стреси не шкідливі організму, а навіть корисні. Вони стимулюють людину до пошуку виходу зі сформованого скрутного становища. Щоб стрес не перейшов у більш важкий, тривалий стан, кожен з нас повинен вчасно звертатися до фахівця за кваліфікованою, спеціалізованою допомогою, а також займатися самовихованням, розвиненням сили волі.