Управління охорони здоров’я                                       Розпорядок роботи: 
вул. Шишкарівська 9, 4 поверх, м.Суми, 40030               понеділок - четвер – 8.00 - 17.00
тел./факс (0542) 78 88 00                                                  п’ятниця –  8.00 - 15.45
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                                             обідня перерва – 12.00 - 12.45
facebook.com/uozsoda.ua                                                  вихідні дні – субота, неділя

НА СУМЩИНІ ПРОЙШЛИ МЕДИКО-ВОЛОНТЕРСЬКІ НАВЧАННЯ

На виконання протокольного рішення наради в Адміністрації Президента України від 29.09.2014 №03/1-01/416 щодо проведення спеціалізованих медико-волонтерських навчань на засадах державно-громадського партнерства розроблено  графік показових навчань цивільного захисту в лікувально-профілактичних закладах та закладах освіти в районах та містах області щодо дій у надзвичайних ситуаціях в особливий період, який затверджений першим заступником голови Сумської обласної державної адміністрації В.І.Чернявським (додається).

Такі навчання, із залученням управлінь з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, охорони здоров'я, територіальних підрозділів управління ДСНС України в Сумській області, Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, бригад екстреної медичної допомоги КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», співробітників районних відділів Червоного Хреста, територіальних громадських організацій та волонтерів, проведені уже в 23 закладах.Тематикою медико-волонтерських навчань було відпрацювання  дій у випадках масового ураження людей під час терористичних актів (алгоритм додається).

Так, 18 вересня на базі Сумської міської клінічної лікарні № 5 відбулося показове навчання цивільного захисту медичного персоналу, нетранспортабельних хворих в умовах пожежі та задимлення, внаслідок артобстрілу приміщення та сигналу оповіщення «Повітряна тривога». Було залучено більше 150 осіб. 

Особливо активно брали участь Сумська, Тростянецька, Глухівська та Кролевецька ЦРЛ. Всього в заходах було задіяно близько 1000 осіб.

У процесі навчань уточнено план дій з організацій медичного забезпечення і надання медичної допомоги постраждалим внаслідок вибуху, здійснено розрахунки ліжкової мережі в лікувально-профілактичних закладах, перевірено наявність медичного майна та лікарських засобів, укомплектованість бригад Е(Ш)МД медичними препаратами, лікарськими засобами та засобами індивідуального захисту.

На підставі розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 04.06.2002 № 188 «Про проект програми розвитку Державної служби медицини катастроф в області на 2002-2005 роки» та наказу управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації від 28.04.2005 № 449 «Про створення навчально-тренувального відділу центру підготовки на базі обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та організацію навчання медичних і немедичних працівників з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях», з метою удосконалення навичок надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних умовах, 2005 року був створений навчально-тренувальний відділ, на базі комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Очолює відділ досвідчений спеціаліст, лікар вищої категорії за спеціальністю «Медицина невідкладних станів» Скрипченко Оксана Вікторівна. Навчання проходить на безоплатній основі.

За весь час функціонування відділу підготовку пройшли понад 2000 медичних та понад 400 немедичних працівників. Загалом, за останній місяць навчання пройшли 30 осіб немедичних та 18 медичних працівників; з січня по жовтень 2014 року -146 немедичних та 78 медичних. До кінця року планується провести підготовку за єдиною програмою занять домедичної допомоги під час бойових дій ще 492 немедичних та 74 медичних працівників.

Управлінням охорони здоров'я  ОДА спільно з департаментом освіти і науки підготовлено наказ від 03.10.2014 №788-ОД/479 «Про організацію військово-медичної підготовки» яким передбачено провести підготовку вчителів за програмою санітарних інструкторів на базі лікувально-профілактичних закладів. Відповідальними призначені завідувачі Сумської, Шосткінської станцій та Роменського, Охтирського, Конотопського відділень Е(Ш)МД, створені комісії фахівців з залученням викладачів медичних училищ та інституту, розроблений план-графік навчань. Планується підготувати 499 освітян (додається).